Region
Polonia Przemyśl nie zwalnia tempa. Wólczanka Stal Systems bez szans na Arenie Lublin
Dzisiejszego (23 kwietnia br.) popołudnia rozpoczęła się 26. kolejka III-ligowych spotkań. Z zespołów z naszego regionu zagrały Polonia Przemyśl i Wólczanka Stal Systems Wólka Pełkińska.
W akcji zdobywca obu bramek dla Polonii Krystian Kazek.

Do maksimum grę z teoretycznie słabszymi ekipami wykorzystali piłkarze przemyskiej Polonii. W ostatnich pięciu meczach zdobyli 15 punktów, przez 450 minut nie pozwalając sobie strzelić bramki. Mają na koncie już 46 punktów i największe szanse spośród zespołów z naszego regionu na utrzymanie się w III lidze. Dzisiejszego popołudnia nie dali żadnych szans w derbowym spotkaniu Orłowi Przeworsk. Wygrali 2:0, ale byli wyjątkowo nieskuteczni. Wykorzystując choć połowę stworzonych sytuacji przeworszczanie wyjechaliby z Przemyśla ze znacznie cięższym bramkowym bagażem.
Wólczanka Stal Systems miała o wiele poważniejsze wyzwanie: mecz z liderem na Arenie Lublin. Spotkanie przy sztucznym świetle od początku było pod dyktando miejscowych, którzy długo nie mogli jednak pokonać Daniela Furtaka. Ale jak już zaczęli, to załatwili sprawę w 8 minut. Klasycznym hat-trickiem popisał się Filip Drozd, zdobywając bramki w 36., 42. i 44. min. W II połowie czwartą dołożył Rafał Król (56.) i mecz zakończył się wygraną Motoru 4:0 (3:0).
JKS 1909 Jarosław, Piast Tuczempy i Sokół Sieniawa swoje mecze rozegrają jutro, 24 kwietnia br.

Polonia Przemyśl – Orzeł Przeworsk 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Kazek 27. min, 2:0 Kazek  86. min.
Polonia: Krzanowski – Kocój, Suchockyj, Kuźniar, Jaroch – Skała – Tur, Kazek, Wanat – Świst, Gosa (80. Sedlaczek).
Orzeł: Kurosz – Broda, Franczyk, Jarosz, Niemczyk – Górak (69. A. Gurak), Boratyn, Guzior (80. Kyć), Stępień, Struś (75. Szela) – Czyrny.
Sędziował: Artur Szelc (Krosno). Żółte kartki: Broda i Franczyk. Widzów: 400.