Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 143/2018, Środa 23 maja 2018 r., Iwony i Dezyderego
Opublikowano
Przeworsk
Przeworski „Orzełek” nawiązał współpracę z Akademią Wisły Kraków
Wiślackie Skrzaty to projekt realizowany przez Akademię Piłkarską Wisły Kraków, skierowany do dzieci w wieku 3 – 6 lat. Do tej pory był on promowany jedynie na terenie Krakowa. Teraz z tej inicjatywy skorzystają podopieczni Centrum Szkolenia Sportowego Dzieci i Młodzieży „Orzełek” w Przeworsku.
fot. CSSDiM „Orzełek” w Przeworsku
Pierwsze treningi odbyły się 1 kwietnia.

Projekt Wiślackie Skrzaty prowadzony jest przez krakowskią akademię od września 2014 roku. Głównym celem jest propagowanie sportowego oraz zdrowego trybu życia wśród najmłodszych. Zajęcia oparte są na zabawach i grach ruchowych, rozwijających równowagę, motorykę oraz umiejętności piłkarskie. Wzrost zainteresowania tym przedsięwzięciem spowodował, że cztery miesiące temu wystartował projekt Przedszkole z Białą Gwiazdą. – W Przeworsku szukamy ciągle rozwiązań, które mogą uatrakcyjnić zajęcia dla dzieci, ale także stworzą możliwości systematycznego rozwoju trenerów. Nawiązanie współpracy z Akademią Piłkarską Wisły Kraków z pewnością pomoże osiągnąć te cele – powiedział prezes Centrum Szkolenia Sportowego Dzieci i Młodzieży „Orzełek” w Przeworsku Tomasz Syk.

Treningi już ruszyły

1 kwietnia ruszyły treningi 5-latków prowadzonych przez Grzegorza Łuczyka oraz  6-latków, podopiecznych Patryka Brody. Zajęcia będą się odbywać w środy oraz piątki o godzinie 17.30 w hali przy ul. Misiągiewicza w Przeworsku.

– Chętnych nadal zapraszamy. Planujemy również utworzyć grupę dla rocznika 2012 oraz 2013. Klubom, które będą chciały wprowadzić takie rozwiązanie w swojej ofercie, chętnie udzielę niezbędnych wskazówek – zaznaczył prezes Orzełka T. Syk.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 884 855 773 i na stronie www.orzelekprzeworsk.pl w zakładce Wiślackie Skrzaty.

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium