Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 109/2018, Czwartek 19 kwietnia 2018 r., Adolfa i Tymona
Opublikowano
Region
Henryk Sowa z Dubiecka wiceprezesem Podkarpackiego ZPN
Zarząd Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej powołał nowego wiceprezesa związku, prezesów podokręgów w Rzeszowie, Stalowej Woli i Dębicy oraz przewodniczących poszczególnych wydziałów i komisji. Posiedzenie odbyło się 22 marca br.
fot. ze zbiorów własnych
Zarząd Podkarpackiego ZPN podczas jednego z głosowań.

Nowym wiceprezesem Podkarpackiego ZPN został Mariusz Szymański, desygnowany na to stanowisko przez podokręg w Stalowej Woli. Będzie odpowiadał za rozgrywki prowadzone przez związek. Zakres kompetencji otrzymali też pozostali wiceprezesi: Jacek Adamski (ds. finansowych), Wiesław Lada (ds. komunikacji społecznej), Wojciech Zając (ds. sportowo-szkoleniowych) oraz Henryk Sowa (ds. organizacyjnych). Ten ostatni mieszka w Dubiecku.
– Myślę, że taki jasny podział kompetencji tylko usprawni działanie zarządu i całego związku. Teraz każdy z członków prezydium  ma swój obszar działania, na którym będzie mógł się wykazać. Na pewno nie będzie tak, że wiceprezesi będą tylko figurantami. Przeciwnie, będą mieli dużo do zrobienia – zapewnił Mieczysław Golba, prezes Podkarpackiego ZPN. W dalszej części obrad członkowie zarządu powołali przewodniczących poszczególnych wydziałów i komisji. Łącznie jest ich 17. Wśród nich dwójka z naszego regionu. Robert Bałtowski został przewodniczącym Wydziału Młodzieżowego, a pochodzi z Korzenicy (gmina Laszki), zaś Grzegorz Stęchły z Jarosławia – przewodniczącym Kolegium Sędziów. Przewodniczący Wydziału Szkolenia został mieszkający obecnie w Rzeszowie, były piłkarz Resovii, ale urodzony w podjarosławskim Szówsku Henryk Rożek.
Warto dodać, że przewodniczącym Sądu Koleżeńskiego w Podkarpackim ZPN został Mikołaj Mach z Horyńca-Zdroju.

Powstanie Rada Trenerów

Zarząd Podkarpackiego ZPN zdecydował też o powołaniu Rady Trenerów. – Będzie to ciało doradcze, chcemy by znaleźli się w nim najlepsi szkoleniowcy z naszego regionu, by wspomnieć o Januszu Białku czy Włodzimierzu Gąsiorze. Będziemy też namawiać do współpracy trenerów, którzy obecnie pracują poza Podkarpaciem. Mam tu na myśli Bogdana Zająca czy Jacka Zielińskiego. Chcemy skorzystać z ich doświadczeń i kontaktów. Między innymi po to, by wysyłać naszych najzdolniejszych szkoleniowców młodego pokolenia na staże do klubów ekstraklasy czy za granicę – tłumaczy M. Golba.

Więcej obcokrajowców w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych

Zarząd, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klubów, zdecydował się przyjąć uchwałę, na mocy której zezwala na udział w meczach ligowych jednocześnie trzech zawodników spoza Unii Europejskiej w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium