Życie.pl, nr 339/2016, Niedziela 4 grudnia 2016 r., Barbary i Piotra
Region
Ostatnie piłkarskie sparingi przed startem ligi
Tydzień pozostał do inauguracji mistrzowskich zmagań w rundzie wiosennej piłkarskiego sezonu 2015 – 2016. Wczoraj (12 marca br) i dzisiaj (13 marca br.) wszystkie zespoły z różnych szczebli zmagań rozgrywały ostatnie mecze sparingowe.
LKS Skołoszów (czarno-żółte koszulki) pokonał w sparingu Santos Piwoda 4:1. Na pierwszym planie grający trener Skołoszowa Rajmund Gorczyca.

W Przeworsku miejscowy Orzeł zmierzył się z JKS 1909 Jarosław i przegrał 0:2. Obie bramki podopieczni Mariusza Sawy zdobyli w II połowie. Najpierw (61. min) trafił Kacper Rop, a w samej końcówce (89. min) wynik ustalił Rafał Surmiak.
Wólczanka Stal Systems Wólka Pełkińska zmierzyła się na własnym boisku z Izolatorem Boguchwała. Mecz zakończył się remisem 0:0.
Na stadionie przy ulicy Sanockiej po raz pierwszy w okresie przygotowawczym pojawili się piłkarze Polonii Przemyśl. Ich rywalem w sparingu był Piast Tuczempy. Na bardzo grząskiej murawie padł wynik 1:0 (0:0). Jedyny gol padł w 70. min, a jego autorem był grający trener przemyślan Paweł Załoga, który trafił do siatki – a jakże – z rzutu wolnego.
Łatwiejszego przeciwnika na koniec przygotowań do wiosny zakontraktowali sobie piłkarze Sokoła Sieniawa. Podopieczni Marka Rybkiewicza zmierzyli się z IV-ligowym Sokołem Sokolniki. Wygrali to spotkanie wysoko, bo 6:1 (3:0). Autorem trzech bramek dla sieniawian był Dawid Gnatek, a po jednym trafieniu zanotowali na swoim koncie: Paweł Hass, Tomasz Walat i Jarosław Milcz.
Sparowali także nasi IV-ligowcy. KS Wiązownica pokonał lidera V ligi okręgowej Huragan Gniewczyna 1:0 (0:0). Jedynego gola w tym pojedynku zdobył pozyskany w przerwie zimowej z JKS 1909 Jarosław Marek Soczek.
Z kolei LKS Skołoszów zmierzył się także z V-ligowcem z naszego regionu Santosem Piwoda. Wygrał 4:1 (3:1). Dwie bramki dla skołoszowian strzelił Marcin Gołębiowski, a po jednej Kamil Buczkowski i Marcin Gagat (karny).