Życie.pl, nr 343/2016, Czwartek 8 grudnia 2016 r., Marii i Wirgiliusza
Region
Kolejny weekend piłkarskich sparingów
27 i 28 lutego br. większość piłkarskich zespołów rozegrało kolejne mecze sparingowe. Niektóre odbyły się już na boiskach naturalnych, ale większość wciąż na tych ze sztuczną nawierzchnią.
W Wiązownicy IV-ligowy miejscowy Klub Sportowy zremisował z III-ligowym Sokołem Sieniawa (ciemne stroje).

W Kolbuszowej gościła III-ligowa Wólczanka Stal Systems Wólka Pełkińska i wygrała sparing z IV-ligowcem 2:1 (1:0). Bramki dla Wólczanki Wstali Systems zdobyli dwaj pozyskani zimą piłkarze: Damian Bożek i Mariusz Korzępa. Wiadomo już, że trener Paweł Wtorek zakończył kompletowanie składu.
Inny III-ligowiec Sokół Sieniawa zremisowała w Wiązownicy z tamtejszym KS-em 2:2 (0:1). Gole dla Sokoła strzelili – pozyskany z Karpat Krosno Patryk Kapuściński i Artur Bańka, z kolei dla IV-ligowca Krzysztof Gawłowski (karny) i Paweł Bartnik.
Piast Tuczempy gościł na naturalnej murawie w Przedmieściu Jarosławskim ligowego rywala Izolator Boguchwała. Popieczni Marka Strawy musieli uznać wyższość przyjezdnych, przegrywając 0:1 (0:0). Piast nie musiał przegrać, zwłaszcza jego postawa w II połowie napawa optymizmem. W 62. min z rzutu karnego w słupek trafił Bohdan Karkowskyj. Minutę później goście wyszli na prowadzenie po strzale głową Adriana Buraka. Potem piłkarz Piasta zaliczyli kolejny strzał w słupek.
Polonia Przemyśl zmierzyła się także w „naturalnych” warunkach w Krasnem z tamtejszą Crasnovią. Boisko jednak było bardzo złym stanie. Trudno było poprawnie skonstruować składną akcję. Mecz zakończył się remisem 1:1 (0:1). Autorem bramki dla Polonii był Arkadiusz Gosa.
W szóstym sparingu wygrała wreszcie ekipa Orła Przeworsk, która pokonała na wyjeździe LKS Skołoszów 1:0 (0:0). Jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił w 54. min Edwin Struś.