Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 114/2018, Wtorek 24 kwietnia 2018 r., Grzegorza i Aleksandra
Opublikowano
Przemyśl
Mateusz Jurczak wzmocnił Polonię Przemyśl
Pomocnik (lub napastnik) Mateusz Jurczak, który w rundzie jesiennej sezonu 2015 – 2016 reprezentował barwy Resovii Rzeszów, zagra w Polonii Przemyśl. Jak poinformował nas dzisiaj (27 stycznia br.) prezes klubu Leszek Eliński, zawodnik uzgodnił już warunki kontraktu.
fot. Roman Kijanka
Mateusz Jurczak (na pierwszym planie w ciemnym stroju) jeszcze w barwach JKS 1909 Jarosław w derbowym meczu z Polonią Przemyśl.

Na rynku transferowym panuje spory ruch. Wiele zespołów pertraktuje z nowymi zawodnikami, testuje ich i podpisuje umowy kontraktowe. W III lidze najgłośniej jest na razie w Karpatach Krosno i Resovii Rzeszów. Niedawno pojawiła się informacja, że właśnie z popularnymi „Pasami” kontrakt rozwiązał 26-letni Mateusz Jurczak. Najpewniej był niezadowolony z faktu, że w Resovii zbyt wiele nie grał. Jesienią na boisku pojawił się wprawdzie aż 16 razy, ale tylko dwukrotnie wyszedł na boisko w pierwszym składzie. Zdobył jedną bramkę, w meczu Resovii z JKS 1909 Jarosław, w którym... grał przez kilka sezonów. Z jarosławskim klubem wywalczył awans do III ligi w 2013 roku. Trenerem JKS-u był wówczas Paweł Załoga, obecny szkoleniowiec Polonii Przemyśl. M. Jurczak to wychowanek Dębu Dobkowice. Jak poinformował prezes L. Eliński, to jeszcze nie koniec wzmocnień Polonii.
Warto przy okazji dodać, że kolejną – po Krzysztofie Gawłowskim i Macieju Fudalim – nową twarzą w IV-ligowym KS Wiązownica jest były zawodnik JKS 1909 Jarosław Marek Soczek. Ten doświadczony, 32-letni pomocnik w rundzie jesiennej wystąpił we wszystkich ligowych spotkaniach jarosławskiego zespołu, wchodząc na murawę zazwyczaj jako rezerwowy.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium