Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 169/2018, Poniedziałek 18 czerwca 2018 r., Marka i Elżbiety
Opublikowano
Jarosław
Mariusz Sawa nowym trenerem JKS 1909 Jarosław
Były przed laty piłkarz m.in. Polonii Przemyśl, a niedawno jeszcze trener II-ligowego wówczas Motoru Lublin Mariusz Sawa został nowym trenerem piłkarzy JKS 1909 Jarosław.
fot. www.lublin.sport.pl
Mariusz Sawa został nowym trenerem JKS 1909 Jarosław.

Zmiana na trenerskim stołku 6. zespołu po rundzie jesiennej III-ligowych rozgrywek spowodowana była niespodziewaną rezygnacją z tej funkcji przez Michała Szymczaka. Stało się to kilka dni po tym, jak podobną decyzję podjął jego grający asystent, były reprezentant Polski, Mariusz Kukiełka. Oficjalnym powodem rezygnacji M. Szymczaka były względy osobiste. 36-letni szkoleniowiec prowadził jarosławski zespół od lipca 2015 r.
Mariusz Sawa ma 40 lat. Pochodzi z Chełma, gdzie w tamtejszej Gwardii rozpoczynał piłkarską przygodę. W latach 90. ubiegłego wieku występował m.in. w Polonii Warszawa, w barwach której zadebiutował w ekstraklasie. Reprezentował także barwy m.in.: Górnika Łęczna, Motoru Lubli, fińskiego RoPS Rovaniemi czy Polonii Przemyśl. Pracę szkoleniową rozpoczął od juniorów Motoru Lublin. W latach 2010 – 2011 prowadził Wisłę Puławy, z którą awansował do II ligi. Był również szkoleniowcem Motoru (dwukrotnie) czy zespołu z lubelskiej klasy okręgowej KS Dąbrownica.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium