Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 111/2018, Sobota 21 kwietnia 2018 r., Feliksa i Anzelma
Opublikowano
Jarosław
Paweł Wtorek nowym trenerem Wólczanki Stali Systems
Były piłkarz, a potem trener Stali Stalowa Wola Paweł Wtorek został nowym trenerem III-ligowej Wólczanki Stali Systems Wólka Pełkińska.
fot. www.radomiak.pl
Paweł Wtorek został nowym trenerem Wólczanki Stali Systems Wólka Pełkińska.

Najprawdopodobniej to już koniec sagi pod tytułem „zmiany trenerów w Wólczance Stal Systems”. W ciągu ostatnich kilkunastu tygodni przewinęło się przez ten klub kilku szkoleniowców. Najpierw bardzo niespodziewanie posadę stracił Marek Rybkiewicz. Zastąpił go na trzy mecze w końcówce ubiegłorocznego sezonu Tomasz Kaczyński, który wywalczył z ekipą z Wólki Pełkińskiej 7 punktów, wygrywając z Piastem Tuczempy oraz Chełmianką Chełm oraz remisując z Lublinianką Lublin. Pomagał mu (pewnie duchowo) Ryszard Kuźma.
Okazało się, że to rozwiązanie było tylko przejściowe, władze III-ligowca postanowiły bowiem ustabilizować sytuację na tym stanowisku. Wybór padł na Pawła Wtorka, który 11 stycznia br. poprowadzi pierwsze zajęcia przed rozpoczynającą się w marcu rundą wiosenną sezonu 2015 – 2016.
P. Wtorek najbardziej znany jest z prowadzenia II-ligowej Stali Stalowa Wola, której szkoleniowcem został pod koniec kwietnia 2013 roku. Pod jego wodzą zespół zajął 5. miejsce w II lidze grupie wschodniej i wobec reformy w tej klasie rozgrywkowej utrzymał się na szczeblu centralnym. Jednak jeszcze w trakcie rundy wiosennej chciał odejść. Po bezbramkowym remisie u siebie z Olimpią Zambrów 35-latek podał się do dymisji. Zarząd klubu tej rezygnacji wówczas nie przyjął. Po zakończeniu sezonu odszedł i zajął się pracą w szkole. Wcześniej był trenerem m.in.: Stali Gorzyce, Unii Nowa Sarzyna i Pogoni Leżajsk.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium