Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 173/2018, Piątek 22 czerwca 2018 r., Pauliny i Flawiusza
Opublikowano
Jarosław
JKS 1909 Jarosław drugim finalistą Pucharu Polski na szczeblu OZPN Jarosław
W rozegranym dzisiejszego (22 listopada br.) dnia półfinałowym meczu w ramach Pucharu Polski na szczeblu Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Jarosławiu III-ligowy JKS 1909 Jarosław pokonał na wyjeździe IV-ligowy KS Wiązownica.
fot. Natalia Styś
Gdyby Maciej Saramak (pierwszy z prawej w białej koszulce) trafił w 86. min precyzyjniej, w Wiązownicy doszłoby pewnie do dogrywki.

Mecz była bardzo zacięty i wcale nie było pewne, że wyżej notowani jarosławianie – mimo że wystąpili w niemal optymalnym składzie – awansują do okręgowego finału. O wszystkim zdecydowała bramka w końcówce spotkania, którą zdobył skrajny obrońca trzecioligowca Bartłomiej Gliniak. Mogła być dogrywka, gdyby w 86. min Maciej Saramak o centymetry nie pomylił się przy strzale, który wylądował na słupku bramki strzeżonej przez Piotra Ciska.
W finale okręgowym, który rozegrany zostanie wiosną przyszłego roku JKS 1909 Jarosław zmierzy się z Wólczanką Stal Systems Wólka Pełkińska, która w drugim półfinale, kilka tygodni wcześniej, uporała się z Piastem Tuczempy, wygrywając 4:3.

KS Wiązownica – JKS Jarosław  0:1 (0:0)
Bramka:
0:1 Gliniak 83. min.
Wiązownica: Michałowicz – Kubas, Luft, Saramak, Bartnik – Misiąg, Halejcio, Sierżęga, Stefan, Czub – Hołub (66. Brzyski).
JKS 1909: Cisek – Gliniak, Daszyk, Sokołenko, Kuliga – Oziębło (65. Wróbel), Kukiełka, Kycko, Czyż (87. Kiwior) – Dziedzic, Jamrozik.
Sędziował: Dariusz Michalec (Lubaczów). Żółte kartki: Bartnik, Brzyski oraz Cisek, Kuliga i Wróbel. Czerwona kartka: Kubas (77. – faul). Widzów: 150.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium