Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 115/2018, Środa 25 kwietnia 2018 r., Marka i Jarosława
Opublikowano
Region
Hat-trick „Żurka”. Piast ograł Sokoła! Wygrane JKS 1909 i Wólczanki
Ostatnia kolejka rundy jesiennej, rozegrana dzisiaj, 7 listopada br., była naprawdę niezła w wykonaniu zespołów z naszego regionu. Zwycięstwa odniosły ekipy JKS 1909 Jarosław, Polonii Przemyśl i Wólczanki Stal Systems Wólka Pełkińska.
fot. Łukasz Delmanowicz
Radość piłkarzy Polonii Przemyśl po ciężko wywalczonym zwycięstwie z Tomasovią była ogromna.

W derbowym spotkaniu w Tuczempach wydawało się, że będący na fali Sokół Sieniawa może wzbogacić się o trzy punkty, ale Marek Strawa ze swoimi zawodnikami po raz kolejny bardzo pozytywnie zaskoczył i odprawił faworyzowanego przeciwnika z pustymi rękoma. Piast wygrał 2:1 (0:1), a bramki dla tuczempian zdobyli Karol Wota (50. min) i Bohdan Karkowskyj (55. min). Jedyne trafienie dla Sokoła było dziełem Tomasza Walata z rzutu karnego w 12. min.
Przemyska Polonia gościła Tomasovię Tomaszów Lubelski i przez godzinę gry nie była w stanie skonstruować choć jednej przemyślanej akcji. W dodatku po samobójczym strzale Damiana Barszczaka w 16. min przegrywała 0:1. W 47. min Arkadiusz Gosa nie wykorzystał rzutu karnego. W ostatnich 30 minutach, grając w przewadze liczebnej gospodarze jednak się przełamali. Znakomicie za klops z 16. min zrehabilitował się D. Barszczak, który w 66. i 69. min trafił dwukrotnie. Gości w 84. min dobił A. Gosa po ładnej akcji z udziałem Mateusza Wanata i Patryka Tura. Ostatecznie Polonia wygrała 3:1 (0:1).
Ważny i trudny mecz w Świdniku wygrał JKS 1909 Jarosław. Goście triumfowali minimalnie, bo 1:0 (0:0), a autorem zwycięskiego gola był w 74. min Sebastian Dziedzic.
Identycznym rezultatem zakończyło się spotkanie w Wólce Pełkińskiej, gdzie miejscowa Wólczanka Stal Systems, już po wodzą nowego trenera Tomasza Kaczyńskiego, gościła Chełmiankę Chełm. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił w 73. min Maciej Lech.
Nie powiodło się jedynie Orłowi Przeworsk, który nie sprostał u siebie Stali Rzeszów, przegrywając 0:4 (0:2).

Polonia Przemyśl – Tomasovia Tomaszów Lubelski 3:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Barszczak 16. min (samobójcza), 1:1 Barszczak 66. min, 2:1 Barszczak 69. min, 3:1 Gosa 84. min.
Polonia: Krzanowski – Kocój, Suchockyj, Tabisz, Barszczak – Kalawski, Sedlaczek (56. Świst), Kazek, Wanat, Tur – Gosa.
Tomasovia: Bartoszyk – Konopa, Misztal, Joniec, Baran – K. Zawiślak (56. Raczkiewicz), Szuta (46. Smoła), Paskiw (77. Iwljew), Orzechowski – Żurawski, Ratyna (67. Iwanicki).
Sędziował: Radosław Wąsik (Lublin). Żółte kartki: Gosa, Świst oraz Szuta, Raczkiewicz i Misztal. Czerwone kartki: Smoła (47. – uderzenie przeciwnika bez piłki) i Misztal (87. – brutalny faul). Widzów: 100.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium