Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 169/2018, Poniedziałek 18 czerwca 2018 r., Marka i Elżbiety
Opublikowano
Lubaczów
Juniorzy MOS Lubaczów wicemistrzami jesieni
Juniorzy Miejskiego Ośrodka Sportu w Lubaczowie w rundzie jesiennej zdobyli 28 punktów i uplasowali się na drugiej pozycji w II lidze podkarpackiej. Jeśli uda im się utrzymać tę pozycję, w przyszłym sezonie będą występować w wyższej klasie rozgrywkowej.
fot. Archiwum MOS Lubaczów
Zawodnicy z Lubaczowa w 12 meczach zdobyli 28 punktów, wygrywając 9-krotnie (5 razy u siebie, 4 na wyjeździe), raz remisowali na własnym boisku i doznali dwóch porażek w roli gości. Najwyższą wygraną lubaczowianie zanotowali w swoim pierwszym spotkaniu, wygrywając  z Sanoczanką Święte aż 8:0. Najwyższej porażki doznali w Boguchwale, gdzie ulegli tamtejszemu Izolatorowi, a zarazem liderowi tabeli 2:6. Na półmetku rozgrywek, po 12 kolejkach Juniorzy MOS Pogoń- Sokół Lubaczów zajmują 2 miejsce w lidze tracąc do Izolatora 5 punktów.
Do nowego sezonu piłkarze juniorów starszych przystąpili w przebudowanym składzie. Na ławce trenerskiej zasiadł Władysław Pisarz. Ze względu na ukończenie wieku juniorskiego z zespołu odeszli: Jakub Kwiatkowski, Kamil Zaborniak, Mateusz Młodziński, Mateusz Madej, Marcin Łeski. Kadrę zasilili natomiast zawodnicy z młodszych sekcji: Dawid Młodziński, Bartłomiej Maziarz, Joachim Tworko, Mariusz Janczura, Radosław Szawłoga, Michał Szularz, Artur Łakomy, Patryk Szczudło, Patryk Tobuch oraz pozyskany z Młodowa Bartosz Tabaczek.
Od początku sezonu juniorzy Pogoni-Sokoła aż 40 razy trafili do bramki przeciwników i pod względem strzelonych goli również plasują się na drugim miejscu.
Daje to średnio 3,33 gola na mecz. Ponad połowa zdobytych bramek to zasługa duetu Bartłomiej Maziarz – Patryk Dawidowicz. Pierwszy z nich zaliczył 15 trafień, drugi ma ich na koncie 6. Pięć bramek ma na swoim koncie Artur Łakomy, cztery - Bartosz Bryk i Damian Cisek, dwie Maciej Meder. Po jednej bramce strzelili: Piotr Parciak, Joachim Tworko, Mateusz Gelmuda i Tomasz Ważny.
Z 19 straconymi golami defensywa MOS-u plasuje się na 5 miejscu pośród rywali w II Lidze Podkarpackiej.
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Lubaczów 94.40.112.82 06.11.2015
nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium