Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 140/2018, Niedziela 20 maja 2018 r., Bernarda i Bazylego
Opublikowano
Jarosław, Przemyśl, Przeworsk
Piast i Wólczanka Stal Systems półfinalistami Pucharu Polski
Dzisiejszego popołudnia, 6 października br., rozegrane zostały dwa ćwierćfinałowe pojedynki w ramach Pucharu Polski na szczeblu Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Jarosławiu. Niespodzianek nie było.
fot. Mieczysław Turczyn
W poprzedniej rundzie Piast Tuczempy pokonał w Grochowcach Motor 2:0. Tym razem nie miał litości dla Promyka Urzejowice.

W obu meczach rywalizowali V-ligowiec z III-ligowcem. W pierwszym spotkaniu Granica Stubno, która w poprzedniej rundzie sensacyjnie pokonała po serii rzutów karnych Polonię Przemyśl, zmierzyła się z Wólczanką Stal Systems Wólka Pełkińska. Tym razem podopieczni grającego trenera Mariusza Błaszczyka niespodzianki sprawić nie byli w stanie. Goście zagrali jak najbardziej poważnie, na moment nie stracili koncentracji, a że umiejętności mają z wyższej półki, więc pewnie wygrali 3:1 (1:0). Bramki dla nich zdobyli Krzysztof Pietluch 2 (24. i 85. min) oraz Kamil Padiasek (57. min). Honorowe trafienie dla V-ligowca było dziełem wspomnianego M. Błaszczyka w 89. min.
W drugim spotkaniu zmierzyli się Promyk Urzejowice i Piast Tuczempy. W tym wypadku także nie było zmiłuj się. Zespół kierowany przez Marka Strawę kwestię awansu do półfinału rozstrzygnął już po pierwszych 45 minutach, strzelając cztery bramki. Ostatecznie skończyło się na ich wygranej 5:1 (4:0). Bramki dla Piasta strzelili Arkadiusz Wielgosz 2 (19. i 31. min), Kamil Aab (7. min), Paweł Kubas (26. min) i Roman Bobak (74. min). Jedynego gola dla Promyka zdobył Jakub Wąsacz (83. min).
Piast i Wólczanka Stal Systems dołączyły więc do JKS 1909 Jarosław, który kilka dni wcześniej pokonał w Piwodzie Santos 4:0. Czwarty półfinalista wyłoniony zostanie jutro, 7 października, kiedy w Wiązownicy zmierzą się tamtejszy KS i Sokół Sieniawa (g. 15.30).

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium