Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 173/2018, Piątek 22 czerwca 2018 r., Pauliny i Flawiusza
Opublikowano
Region
Piast lepszy od Orła. Efektowny triumf Polonii
Dzisiejszego (26 sierpnia br.) popołudnia piłkarze III ligi lubelsko-podkarpackiej rozegrali 5. kolejkę mistrzowskich spotkań.
fot. zbiory własne
Arkadiusz Gosa (z prawej, w powietrznej walce z Patrykiem Tetlakiem z Sokoła Sieniawa) tym razem nie wpisał się na listę strzelców. Wyręczyli go jednak partnerzy. Na tyle dobrze, że Polonia wywiozła bardzo efektowne zwycięstwo z Zamościa.

Z punktu widzenia kibiców z naszego regionu na plan pierwszy w „rozkładzie jazdy” 5. kolejki wybijały się dwie potyczki. W Tuczempach Piast podejmował w lokalnych derbach Orła Przeworsk, w Jarosławiu, mający wysokie aspiracje, JKS 1909 gościł inny zespół z ambicjami, czyli Motor Lublin.
Beniaminek z Tuczemp po bardzo zaciętym spotkaniu rzutem na taśmę zdobył trzy punkty. Piast zagrał bardzo ambitnie i mimo że od 64. min (czerwona kartka dla Karola Woty) grał w osłabieniu w samej końcówce przemógł przeworszczan. Bramkę na wagę zwycięstwa w 89. min zdobył Wojciech Tołpa.
JKS 1909 drugi mecz z rzędu przegrał w samej końcówce. Owszem, Motor to niezwykle wymagający rywal, ale tym bardziej koncentracja do ostatniego gwiazdka sędziego jest jak najbardziej wskazana. Tymczasem – podobnie jak w pojedynku w Rzeszowie z Resovią – rywal zwycięskiego gola zdobył na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Podopieczni Michała Szymczaka przegrali 1:2 (1:0), a autorem jedynej bramki był w 31. min Kacper Rop.
Powoli wstaje z kolan, odsyłając początkową tremę i presję w siną dal, Polonia Przemyśl. Zespół kierowany przez grającego trenera Pawła Załogę po wygranej z Sokołem Sieniawa, odniósł drugie z rzędu zwycięstwo, tym razem w bardzo efektowny sposób rozprawiając się z Hetmanem w Zamościu. Polonia wygrała 4:0 (1:0), a bramki strzelili: Paweł Sedlaczek (6.), Mateusz Kalawski (71.), Mateusz Świst (79.) i Mateusz Wanat (90.).
Emocjonująco było w Wólce Pełkińskiej. Wólczanka Stal Systems gościła Orlęta Radzyń Podlaski i wygrała 3:2 (2:2). Ponownie ojcem zwycięstwa był niezawodny Krzysztof Pietluch, który w 68. min zdobył decydującą bramkę dla swojego zespołu. Dwa pozostałe trafienia były dziełem Macieja Lecha (8.) i Adriana Bednarza (26.).
Wreszcie Sokół Sieniawa zremisował na własnym boisku z Lewartem Lubartów 2:2 (1:1). Punkt na pięć minut przed końcem spotkania uratował Paweł Hass. Pierwszą bramkę zdobył w 42. min z rzutu karnego Artur Bańka.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium