Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 176/2018, Poniedziałek 25 czerwca 2018 r., Łucji i Wilhelma
Opublikowano
Lubaczów
Piłkarska półkolonia
Ciekawe treningi, nauka piłkarskich pojęć w języku angielskim, filmy poświęcone piłce nożnej i wyjazd do Energylandii wypełniały czas uczestnikom półkolonii zorganizowanej przez Football Academy w Lubaczowie.
fot. archiwum organizatora
Kurtyna wodna podczas upalnych zajęć przyniosła dużo ochłody i frajdy.
Trenerzy postawili przede wszystkim na profesjonalne treningi. Rozgrzewka, doskonalenie uderzeń z obu nóg, stałe fragmenty gry, pojedynki jeden na jeden to podstawa. Do tego mały zastrzyk teorii, aby nikt nie miał wątpliwości, czym jest rzut wolny pośredni, a czym bezpośredni albo jak w różnych sytuacjach powinni się zachowywać zawodnicy.
Była nauka piłkarskich pojęć w języku angielskim oraz projekcje filmów poświęconych piłce nożnej: Gol i Cristiano Ronaldo: Świat u stóp.
Już pierwszego dnia na kolonistów czekała niespodzianka – spotkanie i trening z mistrzem Polski w kickboxingu w formule full contact Mateuszem Kubiszynem, założycielem klubu Kickboxing „Game Oover” Lubaczów.
Jedną z większych atrakcji był wyjazd do Energylandii w Zatorze (woj. małopolskie) – najnowszego i największego parku rozrywki w Polsce. Najwięcej czasu poświęcano oczywiście na treningi i mecze piłkarskie. Mimo afrykańskich temperatur małym zawodnikom nie brakowało energii. Na boisku nikt się nie obijał, chcąc pokazać, że nawet w takich warunkach można grać w piłkę.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium