Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 142/2018, Wtorek 22 maja 2018 r., Julii i Heleny
Opublikowano
Region
Derby dla Sokoła Sieniawa. Znakomity Piast Tuczempy. Ruszyła piłkarska III liga
Inauguracyjną kolejką, rozegraną 8 i 9 sierpnia br. w III lidze podkarpacko-lubelskiej rządził… tropikalny upał. Bez względu na godzinę rozpoczęcia spotkania niewiarygodny wręcz skwar lejący się z nieba determinował poczynania piłkarzy.
fot. www.jksjaroslaw.info
Sebastian Dziedzic (z lewej, w białym stroju) zdobył pierwszą bramkę dla JKS 1909 Jarosław w nowym sezonie. Wystarczyła ona do remisu z Orlętami Radzyń Podlaski.

Na szczególne podkreślenie zasługuje postawa zupełnego żółtodzioba w tej klasie rozgrywkowej Piasta Tuczempy, który po pewnej wygranej w Zamościu został pierwszym liderem tabeli! Ekipa prowadzona przez Marka Strawę wygrała z Hetmanem 3:1 (2:0) po bramkach: Karola Woty, Kamila Aaba i Wojciecha Tołpy.
Z naszych zespołów w tej klasie rozgrywkowej wygrał jeszcze Sokół Sieniawa, który w derbach powiatu przeworskiego nie bez problemów uporał się z Orłem Przeworsk. Wygraną 2:1 (2:0) zapewnili „sokołom” Artur Bańka i Patryk Szewc. Jedynego gola dla Orła zdobył Mateusz Skała.
Punktem – po meczach na własnym boisku – musiały zadowolić się ekipy JKS 1909 Jarosław i Wólczanki Stal Systems Wólka Pełkińska. Jarosławianie zremisowali 1:1 (1:1) z Orlętami Radzyń Podlaski, a jedyną bramkę strzelił Sebastian Dziedzic. Zespół Wólczanki Stal Systems podzielił się punktami z Lublinianką Lublin, także remisując 1:1 (0:0). Bramkę strzelił pozyskany z Wisły Sandomierz Kamil Hul.
Nie powiodło się w Boguchwale Polonii Przemyśl, która po słabym meczu przegrała 0:1 (0:1).

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium