Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 142/2018, Wtorek 22 maja 2018 r., Julii i Heleny
Opublikowano
Lubaczów, Oleszyce
Młodzi piłkarze Czarnych na międzynarodowym turnieju
Młodziki i trampkarze Czarnych Oleszyce wzięli udział w międzynarodowym turnieju piłkarskim Wrocław Trophy.
fot. archiwum
Młodziki cieszą się ze zdobytego pucharu.
Główną areną turnieju Wroclaw Trophy był kompleks Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu oraz boiska piłkarskie w Łanach.
Młodziki Czarnych wystąpili w składzie: Ksawery Bednarz, Oliwier Bednarz, Jakub Błaż, Maciej Dorota, Błażej Foryś, Seweryn Hulak, Karol Kaźnica, Jakub Lorenc, Mikołaj Młodowiec, Wojciech Polak, Konrad Wojtanowski oraz Marcin Żulewicz. Opiekunem młodzików był Łukasz Lorenc.
W fazie grupowej drużynie nie poszło najlepiej. Przegrali z AP Brzeg Dolny 0-5 i z Ajaxem radom 1-3 (bramka: Lorenc) oraz zremisowali z GKS Bedlno 2-2 (Żulewicz, Polak). Takie rezultaty nie dawały awansu do fazy finałowej. Czarnym pozostała gra w Runner-up Cup. Tutaj poszło im już znacznie lepiej. Najpierw wysoko pokonali UKS Lider Borów 6-0 (Żulewicz 3, Lorenc 2, Wojtanowski), a potem Orliki Gmina Miękinia 6-2 (Żulewicz 3, Lorenc, Polak). W ostatnim meczu przegrali z SKiS Pegaz 1-5 (Żulewicz) i zajęli 2. miejsce w Runner-up Cup zdobywając puchar oraz medale. 
Trampkarze Czarnych Oleszyce wystąpili w składzie: Dawid Balawender, Rafał Bębnik, Maciej Dworak, Dawid Dyś, Klaudiusz Hulak, Bartłomiej Knap, Karol Kubala, Jakub Młodowiec, Szymon Mozol, Tomasz Serafin i Jakub Sopel.
Im również nie udało się wejść do ścisłego finału. W fazie grupowej pokonali wprawdzie Polonię Trzebnica 1-0 (Balawender), ale przegrali z JK Tallinna Kalev (Estonia) 0-6 i z KS Gedania 1922 0-3. Walkowerem otrzymali punkty za mecz z Fk Montevideo.
W turnieju Runner-up Cup ulegli AP Brzeg Dolny 0-2 i ponownie pokonali Polonię Trzebnica 1-0 (Hulak). Ostatecznie zajęli 3. miejsce w Runner-up Cup otrzymując medale.
Dla młodych zawodników, udział w turnieju był nie tylko przygdą, ale i cennym doświadczeniem piłkarskim. - Serdecznie dziękuję w imieniu zarządu klubu Czarni Oleszyce przede wszystkim rodzicom tych chłopaków, bez nich nie doszło by do wyjazdu. Paniom: Ewie Bednarz i Monice Błaż oraz panom: Łukaszowi Lorencowi, Maciejowi Knapowi i Mariuszowi Hulakowi dziękuję za pomoc w organizacji. Nie pojechalibyśmy bez pomocy: Urzędu Miasta i Gminy Oleszyce, Nadleśnictwa Oleszyce, Stowarzyszenia „Czas na pomoc”, Starostwa Powiatowego z Lubaczowa, Banku Spółdzielczego w  Lubaczowie. A jechaliśmy niezawodnym busem firmy „Trans-Bus” Mariusza Hulaka. Dziękujemy bardzo – mówi Krzysztof Młodowiec, prezes Czarnych.
fot. archiwum
Trampkarze zajęli 3. miejsce w Runner-up Cup.
1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
lolo 62.244.145.227 25.11.2016

brawo chlopaki tak trzymac , moze cos z was bedzie !

nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium