Życie Podkarpackie nr 30/2020 Życie Podkarpackie nr 30/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 216/2020, Poniedziałek 3 sierpnia 2020 r., Lidii i Augusta
Opublikowano
Przemyśl
Norbert Barczak w Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze
15-letni Norbert Barczak od przyszłego sezonu będzie reprezentował Akademię Piłkarską Górnika Zabrze. Na tyle się spodobał skautom wielokrotnego mistrza Polski, że po testach trafił do śląskiej ekipy.
Norbert Barczak (w wyskoku) zagra w nadchodzącym sezonie Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze.
fot. ze zbiorów własnych
Norbert Barczak (w wyskoku) zagra w nadchodzącym sezonie Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze.

Norbert to syn przemyskiego radnego Bartłomieja Barczaka. Pierwsze kroki stawiał w Szkółce Piłkarskiej „Szesnastka” Przemyśl w wieku 6 lat. Trenował tam do 10. roku życia.
– Bardzo miło wspominamy ten okres, mnóstwo zabawy, fajne turnieje, nowe przyjaźnie i pomimo, że często nie grał w pierwszym składzie i grzał ławkę, nie zniechęcił się. Kolejny etap to przejście całej drużyny wraz z trenerem Konradem Ryznarem z „16” do Polonii Przemyśl. Trener Ryznar to bardzo ambitny człowiek, który widział w drużynie z rocznika 2005 potencjał. Poświęcił się mocno i udowodnił, że drużyna jest jedną z najlepszych na Podkarpaciu. Korzystając z okazji, dziękuję trenerowi Ryznarowi za przyjęcie do bardzo mocnej ekipy z rocznika 2005 mojego syna Jakuba z rocznika 2007. Dużo się nauczył od starszych o dwa lata kolegów – powiedział B. Barczak.

Po Szkółce Piłkarskiej „16” Przemyśl i Polonii Przemyśl, Norbert trafił do Akademii Piłkarskiej „Beniaminek” Krosno.
– W 2016 roku zrobiliśmy razem z moją żoną Beatą synom niespodziankę z okazji Dnia Dziecka i pojechaliśmy na trening do Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno. Spodobało się im. Znakomite zaplecze sportowe. Całoroczny balon piłkarski i wysoki poziom szkolenia to atrybuty Beniaminka. Chłopcy trenowali i grali mecze ligowe w Polonii i dodatkowo jeździliśmy co piątek na treningi do Krosna – wyjaśnił B. Barczak.

W 2017 r. Norbert wraz z bratem Jakubem zostali wypożyczeni do Beniaminka na sezon. Rok później, definitywnie zostali zawodnikami krośnieńskiej akademii piłkarskiej.
– Nie żałuję nawet jednego kilometra, który przejechaliśmy, a zrobiliśmy ich naprawdę sporo. W 2020 roku, podczas ferii zimowych, Norbert wraz z bratem zostali zaproszeni na obóz piłkarski Górnika Zabrze nad Bałtykiem. Wiosną Norbert przebywał w Zabrzu na testach. 27 czerwca, podczas ostatniego etapu selekcji, został piłkarzem Akademii Piłkarskiej Górnik Zabrze. Dziękuję wszystkim kolegom z drużyn za wspaniałe chwile na boiskach, kibicom za doping oraz trenerom za przekazaną wiedzę i cierpliwość. Nigdy nie przestańcie wierzyć w swoje dziecko – podsumował B. Barczak.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 30/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium