Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 142/2018, Wtorek 22 maja 2018 r., Julii i Heleny
Opublikowano
Region
Pierwsze piłkarskie transfery. Gawłowski z Przeworsku, Bańka w Sieniawie?
Piłkarze III i IV ligi niedawno zakończyli rozgrywki, ekipy z V ligi okręgowej, klas A i B – rozgrywek prowadzonych przez OZPN Jarosław – ostatnią kolejkę rozegrają podczas nadchodzącego weekendu (20 – 21 czerwca br.). Mimo tego na giełdzie transferowej już rozpoczął się ruch.
fot. Roman Kijanka
Artur Bańka (ciemny strój) opuszcza JKS 1909 Jarosław, by (najprawdopodobniej) zasilić Sokoła Sieniawa.

Pierwszego wzmocnienia dokonał III-ligowy Orzeł Przeworsk. W nowym sezonie w barwach zespołu prowadzonego przez Grzegorza Sitka występować będzie wychowanek Żurawianki Żurawica Krzysztof Gawłowski. Popularny „Mały” ostatni sezon spędził na boiskach V ligi okręgowej, będąc ważną postacią znakomicie poczynającego sobie w rozgrywkach zespołu beniaminka tej klasy Sanoczanki Święte. 30-letni skrajny pomocnik w Orle Przeworsk już występował w latach 2011 – 2013. K. Gawłowski grał także przez chwilę w Polonii Przemyśl. W Przeworsku ma podpisać półroczny kontrakt.
Wiadomo także, iż w przyszłym sezonie w III-ligowym JKS 1909 Jarosław nie będzie występować pomocnik Artur Bańka, który w minionym sezonie był najskuteczniejszym zawodnikiem jarosławskiej drużyny, strzelając 10 bramek. 29-latek piłkarską karierę rozpoczynał przy ulicy Bandurskiego. Później występował w Igloopolu Dębica, skąd w 2005 r. trafił do rezerw Legii Warszawa. Ma za sobą niewielkie epizody w Piaście Gliwice, Flocie Świnoujście i Partyzancie Targowiska. W JKS 1909 grał od 2011 r. Od sezonu 2015 – 2016 zasili najprawdopodobniej lokalnego rywala Sokół Sieniawa.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium