Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 145/2018, Piątek 25 maja 2018 r., Urbana i Grzegorza
Opublikowano
Jarosław, Przemyśl
Piast Tuczempy w III lidze!
Zdecydowaną wygraną w dzisiejszym (13 czerwca br.) spotkaniu w Soninie z tamtejszą Sawą piłkarze Piasta Tuczempy przypieczętowali historyczny awans do III ligi! Piłkarze IV ligi podkarpackiej zakończyli dzisiaj sezon.
fot. Bogusław Szczurek
Trener Marek Strawa Ina pierwszym planie) zna już smak awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Awans z Piastem do III ligi zdobył jednak po raz pierwszy.

Podopieczni Marka Strawy do awansu potrzebowali punktu lub straty punktów przez jedynego rywala w walce o III-ligowe ostrogi Cosmos Nowotaniec. Spełniło się i jedno, i drugie. Piast pewnie wygrał 3:0 (2:0) po bramkach Waldemara Jarocha (16.), Wojciecha Tołpy (45.) i Łukasza Zająca (90. min). Cosmos natomiast nie zdobył kompletu punktów, zatrzymał go bowiem na własnym boisku beniaminek ze Skołoszowa, remisując 0:0.
Porażką w Pilźnie z Rzemieślnikiem zakończyła zmagania Polonia Przemyśl. Zwycięzca rozgrywek, który już kilka tygodni temu zapewnił sobie awans do III ligi uległ popularnemu „Rzemiosłu” 0:1 (0:1). Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Kamil Mędrek (3. min).
To był znakomity IV-ligowy sezon dla zespołów z naszego regionu. Zespoły Polonii Przemyśl i Piasta Tuczempy awansowały do III ligi, debiutujący w tej klasie rozgrywkowej LKS Skołoszów zajął natomiast wysokie 6. miejsce. Do V ligi okręgowej spadły cztery ekipy: Strumyk Malawa, Stal Nowa Dęba, Sawa Sonina i Czarni 1910 Jasło. Wiadomo już, że w miejsce jednej z nich w sezonie 2015 – 2016 zagra mistrz jarosławskiej V ligi okręgowej KS Wiązownica.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
ziomal 164.126.246.187 16.06.2015

Brawa dla Wójta Gminy Pana Romana oraz brawa dla "Buły".

nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium