Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 116/2018, Czwartek 26 kwietnia 2018 r., Marii i Marcelego
Opublikowano
Przeworsk
Uczniowie przeworskiej „dwójki” wprowadzili na boisko piłkarzy ekstraklasy
Na Stadionie Miejskim w Krakowie odbył się w środę, (3.06,) mecz ekstraklasy. Walczyli Wisła Kraków ze Śląskiem Wrocław – wydawać by się mogło mecz, jakich wiele. Jednak nie dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Przeworsku. Nie tylko na piłkarzy wkraczających na murawę, ale też na nich zwrócone były oczy kibiców na trybunach i przed telewizorami.
fot. Barbara Chmura
W szatni przed wyjściem na murawę stadionu.
Dla 22 uczniów z przeworskiej szkoły ten mecz był niezapomnianym wydarzeniem. Tuż przed rozgrywką to oni wprowadzali zawodników obu drużyn i sędziów na murawę stadionu. Piłkę wniósł Jakub Godlewski.

– To był pomysł mojego syna Bartka. Jeszcze w zeszłym roku podczas jednego z meczów zapytał, czy uczniowie z naszej szkoły nie mogliby wprowadzić piłkarzy. Napisałem więc e-maila. Po pewnym czasie organizowaliśmy akcję charytatywną dla Patrycji Ryznar, wtedy też skontaktowałem się z klubem z prośbą o przesłanie koszulki na licytację dla chorej dziewczynki. Udało się. Poznałem wtedy (...)

Wchodziliśmy wejściem dla VIP-ów

– Czuliśmy zachwyt, idąc obok piłkarzy. Pani wybrała trzech uczniów, którzy mieli prowadzić sędziów. Zrobili losowanie i okazało się, że Kuba będzie niósł piłkę. Ja szłam z Alanem Urygą, zawodnikiem Wisły Kraków – opowiada z dumą Julia Majba z klasy drugiej. – Wchodziliśmy wejściem dla VIP-ów, przebraliśmy się w szatni i czekaliśmy na zawodników. Wilde Donald Guerrier, którego wprowadzałem, zapytał, jak się czuję. Wcale się nie stresowałem – wyznał Bartłomiej Fluda z klasy szóstej.
Organizator wyjątkowego wyjazdu składa podziękowania menadżerowi ds. promocji Wisły Kraków Damianowi Urbańcowi za możliwość wzięcia udziału w sportowym wydarzeniu, a także dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 2 w Przeworsku Bogdanowi Sebździe, burmistrzowi Przeworska Leszkowi Kisielowi oraz sponsorom, dzięki którym udało się pozyskać środki na wyjazd uczniów wraz z rodzicami.

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium