Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 174/2018, Sobota 23 czerwca 2018 r., Wandy i Zenona
Opublikowano
Region
Piast Tuczempy punkt od III ligi
Na 20 minut przed końcem dzisiejszego (7 czerwca br.) meczu w Nowotańcu Piast Tuczempy był nowym III-ligowcem. Piłkarze Cosmosu strzelili jednak Rzemieślnikowi Pilzno dwa gole i wygrana podopiecznych Marka Strawy z Sokołem Nisko wciąż nie dała promocji do wyższej klasy rozgrywkowej.
fot. Łukasz Delmanowicz
Łukasz Tabisz (z prawej) rozstrzelał się w ostatnich meczach. Niestety, nie mógł ewentualnie powiększyć swojego dorobku bramkowego, bo rywal z Soniny... nie przyjechał na mecz.

Piast wygrał z wciąż zagrożonym spadkiem Sokołem dość pewnie, choć wynik 3:2 (2:0) na to nie wskazuje. Prowadzenie już w 8. min uzyskał Arkadiusz Wielgosz. Na minutę przed końcem I połowy drugą bramkę z rzutu karnego strzelił Bohdan Karkowskij. Kontaktowego gola dla Sokoła zdobył Damian Juda (57. min), ale kwadrans później odpowiedział Łukasz Zając. Drugą bramkę „sokoły” zdobyły tuż przed końcem spotkania, a jej autorem ponownie był D. Juda.
W tabeli sytuacja wygląda dość klarownie. Piast aby zdobyć awans musi w następnej kolejce wywieźć remis z Soniny ze starcia ze zdegradowaną już Sawą. Wówczas nie będzie musiał oglądać się na Cosmos. Zadanie jest jak najbardziej wykonalne.
Bardzo przyjemną niespodziankę swoim kibicom sprawił beniaminek ze Skołoszowa. Grając na bardzo trudnym terenie w Leżajsku, wygrał z Pogonią 2:1 (2:0). Bramki strzelili: Wojciech Pilawa (4.) i Marcin Gołębiowski (18.).
Lider tabeli nie grał. Miał zmierzyć się na własnym boisku z Sawą Sonina, ale prezes tego klubu poinformował, że jego zespół do Przemyśla nie przyjedzie. Polonia wygrała więc walkowerem 3:0.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium