Życie Podkarpackie nr 32/2020 Życie Podkarpackie nr 32/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 225/2020, Środa 12 sierpnia 2020 r., Klary i Hilarego
Opublikowano
Poznaliśmy rywali reprezentacji Polski przed EURO 2020
Reprezentacja Polski podczas Euro 2020 zmierzy się z Hiszpanią oraz Szwecją. Rywale oraz miejsce rozgrywanie spotkań pozwoliło sztabowi szkoleniowemu ustalić plan przygotowań do nadchodzącego, europejskiego czempionatu.

Jeszcze przed losowaniem wiadome było, gdzie w Polsce będą przygotowywać się nasi reprezentanci. Dotychczas piłkarze do imprez przygotowywali się w ekskluzywnym kurorcie w Arłamowie. Warunki do przygotowań były tam wyśmienite, jednak PZPN mając na uwadze sromotną, ubiegłoroczną klęskę na mundialu postanowił całkowicie zmienić koncepcję, zmieniając między innymi ośrodek treningowy. Wiadomo, że Lewandowski i spółka odbędą zgrupowanie w Opalenicy. Nowa baza treningowa oferuje szereg luksusów i udogodnień, które pomogą naszym kadrowiczom w przygotowaniach do Euro.  Podczas Euro 2012 przebywała tam Portugalia z samym Cristiano Ronaldo w składzie i była bardzo zadowolona. Hotel „Remes” będzie na wyłączność dla naszej kadry. Zawodnicy będą przygotowywać się na pełnowymiarowym boisku z trawiastą nawierzchnią, siłowni oraz salach treningowych. Sztab zapewnił, że graczom „nie zabraknie tam nawet ptasiego mleka”.

Dzięki losowaniu wiemy również, w jakich miejscach zagra reprezentacja Polski. Naszych kadrowiczów podczas Euro 2020 zobaczymy w Dublinie oraz Bilbao. Jak donosi serwis casinoshark nasza reprezentacja podczas trwania imprezy będzie stacjonowała w miejscowości pod Dublinem - Portmartnock w pałacu Hotel & Golf Links, dawnej posiadłości letniskowej dynastii Jamesonów, producentów jednej z najbardziej znanej whisky na świecie. Niezwykle malownicza willa jest usytuowany tuż przy brzegu Morza Irlandzkiego. Obok znajduje się 18-dołkowe mistrzowskie pole golfowe, jedno z najlepszych na Wyspach Brytyjskich oraz bardzo wysokiej jakości boisko treningowe, na którym reprezentacja Polski będzie ćwiczyła przed meczami rangi mistrzowskiej.

Kadra będzie miała również „bazę przejściową” na terenie Hiszpanii w pobliżu Bilbao, póki co rozmowy trwają i przystanek poznamy w ciągu kilku tygodni.

Wiemy także, z kim zmierzy się reprezentacja Polski w przed turniejowych przygotowaniach. Kadrowicze Brzęczka zmierzą się w meczach towarzyskich z Finlandią (27 marca, Wrocław), Ukrainą (31 marca, Chorzów), Rosją (2 czerwca, Warszawa) i Islandią (9 czerwca, Poznań). Dobór rywali nie jest przypadkowy. Każdy z nich ma przypominać profilem rywali Polaków w nadchodzącym Euro. Taka strategia jest stosowana od wielu lat. Podobnie było w przypadku mundialu w 2018 roku, gdzie mierzyliśmy się z Kolumbią i Japonią. Wtedy naszymi sparingpartnerami były reprezentacje Chile i Korei Południowej.

Jak to wygląda w kontekście terminów? Pełnoprawne przygotowania do Euro ruszą 25 maja od zgrupowania w Opalenicy. Obóz potrwa około dwóch tygodni, 10 czerwca Polacy wylecą już do bazy treningowej w Portmartnock. 15 czerwca rozegrają pierwszym mecz na Euro, gdzie rywalem będzie któraś z drużyn barażowej ścieżki B. 20 czerwca czeka nas najtrudniejszy mecz na poziomie fazy grupowej przeciwko reprezentacji Hiszpanii, cztery dni później w Dublinie zmierzymy się z kadrą Szwecji. 

nr 32/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium