Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 143/2018, Środa 23 maja 2018 r., Iwony i Dezyderego
Opublikowano
Region
Polonia i Piast na remis
W dzisiejszej (4 czerwca br.) 28. kolejce IV-ligowych spotkań zespoły z naszego regionu zdobyły dwa punkty po wyjazdowych remisach.
fot. Łukasz Delmanowicz
Mateusz Wanat (w środku) strzelił drugiego gola dla Polonii w Nisku.

Lider tabeli Polonia Przemyśl swój mecz rozegrała w Nisku z wciąż broniącym się przed spadkiem Sokołem. Gospodarze w ostatnim czasie zasygnalizowali znaczną zwyżkę formy (co w wypadku ekip zagrożonych spadkiem od zawsze jest normą). Przemyślanie powalczyli jednak o wygraną i niewiele im brakowało do pełni szczęścia. Zremisowali 2:2 (1:2), po bramkach Łukasza Tabisz (31. min) i Mateusza Wanata (33. min).
Walczący o awans z 2. miejsca do III ligi Piast Tuczempy nie zdołał zgarnąć pełnej puli w Jaśle, grając ze zdegradowanymi już dawno Czarnymi 1910. Remis 0:0 nie pozwolił na utrzymanie 4-punktowej przewagi nad Cosmosem Nowotaniec, który wygrał w Soninie z Sawą 3:2. Punktowa nadwyżka podopiecznych Marka Strawy wynosi dwa „oczka”. Wiele może wyjaśnić przedostatnia ligowa kolejka, która rozegrana zostanie w niedzielę, 7 czerwca br. (wszystkie mecze o g. 17). Piast gościć będzie Sokół Nisko, Cosmos – Rzemieślnika Pilzno. Wygrana Piasta przy równoczesnym remisie Cosmosu da im awans. To samo stanie się jeśli Piast zremisuje, a Cosmos przegra. Jeśli padną inne rozstrzygnięcia, o wszystkim zadecyduje ostatnia, 30. kolejka spotkań (13 czerwca br.).
Trzeci z naszych IV-ligowców poległ w Besku z także dramatycznie broniącym się przed spadkiem Przełomem 1:2 (1:1). Jedyną bramkę zdobył Kamil Buczkowski (45. min). Decydującego o porażce gola gospodarze strzelili w 85. min.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium