Życie Podkarpackie nr 22/2020 Życie Podkarpackie nr 22/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 157/2020, Piątek 5 czerwca 2020 r., Walerii i Bonifacego
Opublikowano
Region
Wólczanka Stal Systems Wólka Pełkińska nie wykorzystała szansy na lidera
23 listopada br. piłkarze III ligi (grupa IV) rozegrali pierwszą kolejkę (18. kolejka sezonu) rundy wiosennej.
Mateusz Kocur (drugi z prawej) wspólnie z kolegami nie zdołał pokonać krakowskiego Hutnika. Wólczanka Stal Systems „przezimuje” na 4. miejscu w tabeli.
fot. Kamil Krukiewicz
Mateusz Kocur (drugi z prawej) wspólnie z kolegami nie zdołał pokonać krakowskiego Hutnika. Wólczanka Stal Systems „przezimuje” na 4. miejscu w tabeli.

Na koniec piłkarskiej rywalizacji w naszym regionie w tym roku w Przeworsku doszło do absolutnie hitowego pojedynku, w którym zmierzył się mistrz i wicemistrz rundy jesiennej, czyli Hutnik Kraków i Wólczanka Stal Systems Wólka Pełkińska. Wygrany zasiadłby w fotelu lidera na prawie cztery miesiące. Skończyło się jednak podziałem punktów, z którego skorzystały trzecia po jesieni Korona II Kielce i czwarty Motor Lublin. Ci pierwsi, pokonując w Białej Podlaskiej tamtejsze Podlasie, wyprzedzili i Hutnika, i Wólczankę Stal Systems. Ci drudzy wygrali u siebie ze Stalą Kraśnik i lepszym stosunkiem bramek od kielczan zostali liderem tabeli do wiosny 2020 roku. Bezbramkowym remisem zakończyło się ostatnie w tym roku mistrzowskie spotkania w wykonaniu Texom Sokoła Sieniawa. Podopieczni Ryszarda Kuźmy mierzyli się w Chełmie z przedostatnią, słabiuteńko spisującą się w tym sezonie Chełmianką, ale nie byli w stanie wywieźć kompletu punktów. Szkoda, bo sienawianie są oraz bliżej niebezpiecznej strefy spadkowej. Szczęście, że czasu na przemyślenia i wyciągnięcie wniosków mają aż nadto.

 

Wólczanka Stal Systems Wólka Pełkińska – Hutnik Kraków 0:0
Wólczanka Stal Systems: Kubik – Łazarz, Wrona, Basista (85. Gul), Mazurek – Kocur (74. Kądziołka), Chorolskyj, Olejarka, Szczypek, Kłos – Pietluch.
Hutnik: Dul – Pyciak (84. Janecki), Kołodziej, Drąg, Kędziora – Antoniak (71. Kurek), Linca, Gamrot, Świątek, Tetych – Sobala (66. Ogar).
Sędziował: Łukasz Szczołko (Lublin). Żółte kartki: Mazurek, Olejarka, Łazarz oraz Antoniak i Pyciak.  Widzów: 700.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 22/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium