Życie Podkarpackie nr 27/2020 Życie Podkarpackie nr 27/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 193/2020, Sobota 11 lipca 2020 r., Olgi i Pelagii
Opublikowano
Eliminacje EURO 2020: Polska – Słowenia
Już w najbliższy wtorek reprezentacja Polski zakończy eliminacje do Euro 2020. Ostatnim etapem będzie starcie z reprezentacją Słowenii na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Dla reprezentacji kończą się bardzo udane eliminacje do Mistrzostw Europy, zwieńczone awansem do fazy grupowej przyszłorocznej imprezy. Przed podopiecznymi Jerzego Brzęczka ostatnie dwa akordy zmagań w 2019 roku: w sobotę (16.11) zmierzą się z Izraelem na wyjeździe i 19.11 na Stadionie Narodowym podejmą Słoweńców, z którymi mają do wyrównania rachunki z wrześniowego meczu z Ljubljany.  Słoweńcy sprawili dużą niespodziankę i wygrali z Polską 2:0, wykorzystując niemoc i każdy błąd naszej reprezentacji. Wyraźna klęska naszych zawodników odbiła się szerokim echem w Europie, warto przypomnieć, że to jedyne, przegrane starcie Polaków w tych eliminacjach. Mało tego, to jedyna potyczka, w której straciła jakiekolwiek gole.

Polska jest w bardzo dobrej sytuacji kadrowej. Mimo niepokojących wieści odnośnie do kontuzji Milika i Krychowiaka, ostatecznie kluczowi zawodnicy wystąpią w najbliższych starciach eliminacyjnych. Taki sam stan rzeczy mają Słoweńcy, którzy do Warszawy przyjadą najmocniejszym składem. Mają jeszcze o co grać w tych eliminacjach. Na zajęcie 2. miejsca premiowanego bezpośrednim awansem mają bardzo znikome szanse, jednak wciąż są faworytami do zajęcia miejsca pozwalającego na grę w barażach o udział w fazie grupowej Euro 2020. Przed meczem z Polską, Słoweńcy zagrają jeszcze z Łotyszami na własnym stadionie, spekuluje się, że trzy punkty zostaną na stadionie w Ljubljanie.

Mecz ze Słowenią będzie szczególny dla kibiców jeszcze z jednego powodu. Oprócz głównej fety awansu na Mistrzostwa Europy, kibice oraz zawodnicy oficjalnie pożegnają Łukasza Piszczka, dziękując mu za wiele lat cennego wkładu w reprezentację. Defensor występujący na co dzień w Borussii Dortmund co prawda po ubiegłorocznym mundialu zakończył swoją kadrową przygodę, tak teraz dostał ostatnie, honorowe powołanie i wystąpi w kilkunastu minutach meczu ze Słoweńcami, oficjalnie żegnając się z fanami. Przypomnijmy, że Piszczek zagrał w seniorskiej reprezentacji 65 spotkań, strzelając przez ten okres trzy gole. Przez wiele lat był głównym ogniwem drużyny, jest także uważany za najlepszego, prawego defensora w historii reprezentacji Polski.

Jak to widzą bukmacherzy? Jak informuje serwis https://www.protipster.pl/ wg kursów wystawionych przez analityków murowanym faworytem jest nasza reprezentacja. Kurs na jej wygraną wynosi obecnie około 1.50. Wygrana Słoweńców w Warszawie byłaby uważana za niemałą sensację, kurs na to zdarzenie oscyluje w granicach 6.00. Na podział punktów widnieje kurs 4.20.

Mecz będzie można obejrzeć w otwartych kanałach TVP oraz Polsatu. Transmisja w obu stacjach poprzedzi studio, w którym zagoszczą najwięksi eksperci i opiniotwórcy. Mecz zacznie się o godzinie 20:45.  

nr 27/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium