Życie Podkarpackie nr 21/2020 Życie Podkarpackie nr 21/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 151/2020, Sobota 30 maja 2020 r., Feliksa i Ferdynanda
Opublikowano
Region
Bez niespodzianek. Sokół z Wólczanką Stal Systems zagrają w finale
Sokół Sieniawa pokonał Orła Przeworsk, a Wólczanka Stal Systems Wólka Pełkińska – JKS 1909 Jarosław w półfinałowych spotkaniach Pucharu Polski na szczeblu Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Jarosławiu. Nasi III-ligowcy na wiosnę 2020 r. zagrają w finale okręgowym.
Dawid Olejarka (pierwszy z prawej) zdobył wyrównującego gola w meczu z JKS 1909 w Jarosławiu.
fot. www.legia.net
Dawid Olejarka (pierwszy z prawej) zdobył wyrównującego gola w meczu z JKS 1909 w Jarosławiu.

Faworytami obu meczów półfinałowych byli III-ligowcy. Choć zarówno Sokół, jak i Wólczanka Stal Systems nie zagrały w swoich optymalnych zestawieniach, przemogli niżej notowanych rywali. Trudniej mieli ci drudzy, jarosławianie bowiem wysoko zawiesili poprzeczkę. Mecz był bardzo wyrównany, a w 55. min zapachniało niespodzianką. Najskuteczniejszy w zespole w IV-ligowych rozgrywkach Sebastian Pawlak wykorzystał rzut karny i gospodarze nieoczekiwanie objęli prowadzenie. Po sześciu minutach był już remis po bramce młodego Dawida Olejarki. Przyjezdni swoją niewielką przewagę udokumentowali dopiero w 83. Min, kiedy inny młodzian Kamil Matofij pewnym strzałem z 11 m pokonał Tomasza Siryka i sprawił, że zespół Marcina Wołowca zameldował się w finale.

Nieco łatwiej poszło Sokołowi. Trzeba jednak przyznać, że lider V ligi okręgowej nie ma się czego wstydzić, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę fakt gry bez dwóch absolutnie kluczowych zawodników, czyli Macieja Lecha i Piotra Boratyna. W I połowie obie drużyny miały swoje okazje bramkowe, ale to goście wykazali się lepszą skutecznością. Po kwadransie gry prowadzili po sprytnym uderzeniu z linii pola karnego Dominika Ochała. Początek II odsłony zdecydowanie należał do sieniawian, którzy przewagę udokumentowali golem stopera Dawida Burki. Orzeł od tego momentu zagrał odważniej i dość szybko strzelił bramkę kontaktową po uderzeniu Huberta Bednarza. To było jednak wszystko, na co pozwolił III-ligowiec. W końcówce Sokół mógł przypieczętować wygraną, ale dobrze w bramce gospodarzy spisywał się Adrian Przewrocki.

Finał okręgowego Pucharu Polski rozegrany zostanie na wiosnę przyszłego roku.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 21/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium