Życie Podkarpackie nr 21/2020 Życie Podkarpackie nr 21/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 155/2020, Środa 3 czerwca 2020 r., Leszka i Kłotyldy
Opublikowano
Region
Niespodzianka w Kraśniku. Sokół nie zdobył Suchych Stawów
W środę, 28 sierpnia br., piłkarze III ligi rozegrali 5. kolejkę spotkań. Dwa zespoły z naszego regionu, które występują na tym poziomie rywalizacji, swoje spotkania rozegrały na wyjeździe.
Wołodymyr Chorolskyj (z prawej) zdobył drugą bramkę dla Wólczanki Stal Systems Wólka Pełkińska w Kraśniku
fot. Kamil Krukiewicz
Wołodymyr Chorolskyj (z prawej) zdobył drugą bramkę dla Wólczanki Stal Systems Wólka Pełkińska w Kraśniku

Wólczanka Stal Systems Wólka Pełkińska zmierzyła się w Kraśniku ze znakomicie radzącą sobie w rozgrywkach, po czterech kolejkach zmagań zajmującą 2. miejsce w tabeli, Stalą. Nie była faworytem, tym bardziej, że mogła odczuwać jeszcze spory dyskomfort po porażce na własnym boisku z Hetmanem Zamość. A jednak podopieczni Marcina Wołowca sprawili sporą niespodziankę, pewnie wygrywając 0:2 (0:1). Autorami bramek byli Wiktor Kłos (9. min) i Wołodymyr Chorolskyj (66. min).

Sokół Sieniawa także nie miał łatwego zadania, rywalizować mu przyszło bowiem z Hutnikiem w Krakowie. Po zremisowanym 1:1 meczu z rezerwami ekstraklasowej Korony Kielce w zespole doszło do zmiany trenera. Dotychczasowy – Szymon Szydełko otrzymał ofertę pracy w II-ligowej Stali Stalowa Wola i z niej skorzystał. W fotelu trenera sieniawian zastąpił go doskonale znany na Podkarpaciu, ale i w Polsce, Ryszard Kuźma. To jednak nie pomogło Sokołowi, który musiał uznać wyższość Hutnika i przegrał 3:1 (1:0). Jedynego gola na Suchych Stawach zdobył junior Łukasz Skrzypek.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 21/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium