Życie Podkarpackie nr 3/2020	Życie Podkarpackie nr 3/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 24/2020, Piątek 24 stycznia 2020 r., Felicji i Tymoteusza
Opublikowano
Region
Wiązownica zgłasza aspiracje. Pawlak bohaterem JKS 1909. „Niesprawiedliwe” wyniki Startu i Piasta. Polonia rozpoczęła bój o… utrzymanie
Piłkarze IV ligi podkarpackiej w mijający weekend (10 – 11 sierpnia br.) rozpoczęli zmagania w nowym sezonie.
fot. Kamil Krukiewicz
Nowy nabytek Polonii Przemyśl Patryk Broda (z prawej) wspólnie z kolegami nie powstrzymał ekipy z Dębicy.

Wzmocniona przede sezonem ekipa KS Wiązownica pokonała w pierwszym spotkaniu nowego sezonu mocną drużynę Błękitnych Ropczyce, zgłaszając aspiracje do walki o najwyższe cele. Wygrali 2:1 (1:0), a bramki strzelili Karol Królak (12.) i Kacper Rop (59.).
Bohaterem JKS 1909 Jarosław został ponownie Sebastian Pawlak, który dwoma trafieniami (3. i 59. min) zapewnił swojemu zespołowi wygraną z Izolatorem Boguchwała 2:1 (1:0). W zeszłym sezonie byłaby to spora niespodzianka, w rozpoczynającym się już nie jest, bo popularna „Izolacja” doznała takich ubytków, że środek tabeli będzie ich maksimum możliwości.
Niesprawiedliwie zakończył się mecz w Pruchniku. Beniaminek Start powinien zaksięgować komplet punktów w meczu z Sokołem Kolbuszowa Dolna, ale zabrakło trochę szczęścia i zimnej krwi. Na porażkę 1:0 (1:0)  w Rzeszowie z Koroną nie zasłużył Piast Tuczempy. Mecz czołowych ekip ligi był ciekawy, oba zespoły stworzyły po tyle samo okazji, ale to gospodarze wykorzystali jedną z nich i mogli cieszyć się z inauguracyjnego kompletu punktów.
Zgodnie z przewidywaniami porażką zakończyli wejście w nowy sezon piłkarze Polonii Przemyśl. Gospodarze polegli 0:2 (0:1). Takie ekipy jak Igloopol Dębica (ale także wiele innych) są poza zasięgiem kompletnie rozbrojonej, rozbitej kadrowo drużyny, która najprawdopodobniej rozpaczliwie będzie się bronić przed spadkiem do V ligi okręgowej. W klubie z ulicy Sanockiej wybrano taki wariant na ten sezon i nic, tylko życzyć im należy powodzenia w walce o nie goszczenie jesienią 2020 roku na boiskach „okręgówki”. To bardzo trudne wyzwanie…


Start Pruchnik – Sokół Kolbuszowa Dolna 1:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Kochanowicz 4. min, 1:1 Kołacz 38. min.
Start: Madejowski – Parawa (85. Kubas), Yablonskyj, Lasek, Gemra – Ziętek, M. Mikłasz (73. Jarosz), Kochanowicz (76. Czarniecki), R. Znamieńczyków – Bochnak – W. Znamieńczyków (89. Tuleja).
Sokół: Kaszuba – B. Karkut, Ilnickyj, Skowron, Dziedzic – Kołacz, Miśko (70. Wójcik), Prokop (60. Giermata), Sroka (75. Korab), Gorzelany – Adranowicz (73. Płudowski).
Sędziował: Mariusz Myszka (Stalowa Wola). Żółte kartki: Gemra, Ziętek i Bochnak. Widzów: 300.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 3/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium