Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 143/2018, Środa 23 maja 2018 r., Iwony i Dezyderego
Opublikowano
Region
Wólczanka Stal Systems Wólka Pełkińska zrzuciła z tronu Karpaty Krosno
W ostatnim pojedynku 30. kolejki spotkań III ligi podkarpacko-lubelskiej, rozegranego dzisiaj (17 maja br.) późnym popołudniem w Wólce Pełkińskiej miejscowa Wólczanka Stal Systems zremisowała z Karpatami Krosno. To oznacza, że krośnianie stracili pozycję lidera tabeli na rzecz Stali Rzeszów.
fot. www.karpatykrosno.net
Jesienią Karpaty pokonały w Krośnie Wólczankę Stal Systems 1:0. Wiosną nie udało się im powtórzyć tego wyniku.

Wielotygodniowa przygoda Karpat Krosno na fotelu lidera dobiegła końca. Przyczynił się do tego beniaminek III-ligowych rozgrywek. Spotkanie w Wólce Pełkińskiej zaczęło się fatalnie dla podopiecznych Marka Rybkiewicza, bo po pierwszej składnej akcji goście objęli prowadzenie. Bramkę strzelił Albert Telesz. Potem gra się wyrównała, ale miejscowym nie udało się przechytrzyć defensywy (jeszcze) lidera. Doszło do tego 8 minut po zmianie stron. W 53. min rzeszowski arbiter Rafał Greń podyktował rzut karny dla gospodarzy, który na wyrównującą bramkę zamienił niezawodny Krzysztof Pietluch. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.
Pozostałe zespoły z naszego regionu za bardzo nie zachwyciły. No, może poza Orłem Przeworsk, który wywiózł niezwykle cenny remis 1:1 (1:0) ze Świdnika. Bramkę na wagę punktu zdobył Paweł Piątek. Sokół Sieniawa i JKS 1909 Jarosław solidarnie przegrały swoje mecze w identycznym stosunku. Sieniawianie polegli w Lublinie z Motorem 0:2 (0:2), jarosławianie przegrali w Chełmie z Chełmianką także 0:2 (0:0).

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
nick 176.96.167.235 18.05.2015

Co za imbecyl napisał ten artykuł? Po pierwsze to nie "w tronu" tylko z tronu, a po drugie Karpaty nadal są liderem, bo mają lepszy bilans bezpośrednich spotkań ze Stalą Rzeszów ;)

nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium