Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 114/2018, Wtorek 24 kwietnia 2018 r., Grzegorza i Aleksandra
Opublikowano
Przeworsk
Hiszpańska pasja Mateusza Stysia z Przeworska
"Ole Magazyn" – gazeta skierowana do miłośników hiszpańskiego futbolu, wydawana jest przez młodego chłopaka z Przeworska Mateusza Stysia, który w pierwszy numer zainwestował własne pieniądze, spełniając swoje wielkie marzenia. Dzisiaj może, wzorem hiszpańskich kibiców, krzyknąć „ole”!
fot. zbiory własne
Mateusz Styś na Estadio Mestalla w Walencji. Sześciokrotny mistrz Hiszpanii Valencia FC to jeden z ulubionych klubów przeworszczanina.

Jedyny w swoim rodzaju na polskim rynku prasowym tytuł tworzy grupa kolegów, miłośników hiszpańskiej piłki z całej Polski, którzy wymyślili, że swoją pasję podzielą się z innym kibicami na prawie 100 stronach kolorowego magazynu, okraszonego zdjęciami, relacjami i odautorskimi komentarzami. Nakład pierwszego, specjalnego wydania to 5 tys. egzemplarzy. – Z tego około tysiąc sprzedaliśmy u nas w sklepie, trzy tysiące trafiło do salonów prasowych, w których będą dostępne do końca stycznia tego roku. Resztę wykorzystujemy do promocji – wyjaśnił Mateusz, który w Ole Magazynie pełni kilka ról. – Jestem jednocześnie wydawcą, redaktorem naczelnym i grafikiem. Mamy dwóch redaktorów prowadzących oraz kilku współpracowników – zdradził nam Mateusz.

Skąd pomysł na papierowe wydanie, skoro nie ma spójnej redakcji i konkretnego źródła dochodu z tytułu? Okazuje się, że piszących i redagujących łączy jedno: miłość do futbolu z Półwyspu Iberyjskiego. – Ole jest robiony kosztem zarwanych nocy, ale to przyjemność, więc warto. Kontaktujemy się przez Internet i każdy sam zbiera informacje. Potem łączymy je w całość. Do dzisiaj działamy głównie w ramach grupy na Facebooku. Kilka osób z redakcji miało doświadczenie dziennikarskie. Sam od pewnego czasu też staram się śledzić możliwie jak najwięcej magazynów o różnej tematyce (głównie zagranicznych) i podpatrywać jak to robią w największych wydawnictwach – powiedział M. Styś.
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium