Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 143/2018, Środa 23 maja 2018 r., Iwony i Dezyderego
Opublikowano
Przemyśl
Pewna wygrana przemyskiego lidera
Ani jednego celnego strzału na bramkę Artur Kuźmy nie oddali dzisiejszego (9 maja br.) dnia piłkarze Kolbuszowianki Kolbuszowa, nic więc dziwnego, że nie byli w stanie zatrzymać nieźle grającego – zwłaszcza w II połowie – lidera IV-ligowej tabeli.
fot. Łukasz Delmanowicz
Mateusz Wanat (w środku) strzelił swoją 9. bramkę w IV-ligowych rozgrywkach.

Przemyślanie nie mieli żadnych problemów z wypunktowaniem słabiuteńko grającego rywala, zdecydowanie najsłabszego, który gościł w tym sezonie na murawie stadionu przy ulicy Sanockiej. Podopieczni grającego trenera Oskara Fryca wyglądali tak, jakby dzień wcześniej byli aktywnymi uczestnikami wielogodzinnej, zakrapianej procentami, biby. Wyraźnie ustępowali szybkością, zwrotnością, wyszkoleniem technicznym. Ale przede wszystkim założeniami taktycznymi. Trudno było odszyfrować w ich postawie, po co przyjechali do Przemyśla na, było nie było, mistrzowski pojedynek.
Gdyby poloniści dzisiejszego dnia byli zmuszeni strzelić kilka bramek więcej, gdyby była potrzeba mocniej nacisnąć na przeciwnika, to pewnikiem spotkanie zakończyłoby się wynikiem znacznie wyższym niż 3:0. Trzy stracone bramki przez kolbuszowian to najniższy wymiar kary za ich nijakość i bezproduktywność. Pierwsze trafienie dla miejscowych to efekt katastrofalnego błędu Skowrona, który w 44. min, będąc ostatnim obrońcą, trafił piłką w Mateusza Wanata. Ten wyszedł sam na sam z Koziołem i efektownym lobem zdobył prowadzenie. Dwa kolejne gole to dzieło Mateusza Śwista. W pierwszym przypadku skorzystał z kapitalnego prostopadłego zagrania Wanata i w sytuacji „oko w oko” z Koziołem nie dał mu szans, w drugim zaś był ostatnim ogniwem ładnej kombinacji między Wanatem a Bartłomiejem Jarochem, który tak obsłużył napastnika Polonii, że ten trafił do pustej bramki.

Polonia Przemyśl – Kolbuszowianka Kolbuszowa 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Wanat 44. min, 2:0 Świst 77. min, 3:0 Świst 80. min.
Polonia: Kuźma – Barszczak, Kuźniar, Załoga, Jaroch – Tabisz – Mikulec (67. Kalawski), Sedlaczek, Wanat, Owczar (77. Kokoć) – Gosa (67. Świst).
Kolbuszowianka: Kozioł – Stagraczyński, Franczyk, Skowron, Czyżewski – Mokrzycki, Maca, Fryc (66. Korab), Lorenc, Szela – Dziekan (46. Dudek).
Sędziował: Grzegorz Łącz (Tarnobrzeg). Żółta kartka: Maca. Widzów: 150.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
czerupa 31.183.226.249 09.05.2015

Wywaliło "wielkiego prezesa' i od razu inaczej jest.

nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium