Życie Podkarpackie nr 38/2018 Życie Podkarpackie nr 38/2018

Życie.pl, nr 267/2018, Poniedziałek 24 września 2018 r., Gerarda i Teodora
Region
Niespodzianka w Jarosławiu. Polonia wiceliderem. Znakomity mecz Wiązownicy, przedziwny Orła
Wygrane Polonii Przemyśl, KS Wiązownica i Piasta Tuczempy to plon występów naszych zespołów na IV-ligowych boiskach w 4. kolejce mistrzowskich spotkań (25 – 26 sierpnia br.).
Porażka u siebie z Piastem Tuczempy była dla podopiecznych Pawła Załogi (na zdjęciu) szokiem.

Derby powiatu jarosławskiego pomiędzy JKS 909 Jarosław i Piastem Tuczempy przykuwały uwagę wielu kibiców z naszego regionu. Na stadionie przy ul. Bandurskiego doszło do niespodzianki, bo spadkowicz musiał uznać wyższość odzyskującej rezon po słabiutkim zeszłym sezonie ekipy Piasta. Goście wygrali 1:2 (1:0). Bramkę dla gospodarzy z rutu karnego zodobył w 31. min Bartłomiej Raba, dla gości – Kamil Aab (66. min) i Fabian Bober (76. min).
Bardzo dobry mecz z liderem tabeli rozegrała Polonia Przemyśl, która od niedawna przodownikiem tejże była. Wygrała zasłużenie, strącając Wisłok z fotela i awansując na pozycję wicelidera.
Podobnie znakomity pojedynek w Boguchwale rozegrał KS Wiązownica. Podopieczni Walerija Sokołenki sprowadzili faworyta do parteru i zgarnęli komplet punktów.  Wiązownica wygrała 2:3 (0:2). Dwie bramki były autorstwa Kacpra Ropa (38. i 48. min), jedna Arkadiusza Gila (11. min.).
Po 45 minutach było więcej niż pewne, że to samo w Rzeszowie może osiągnąć Orzeł Przeworsk… Tymczasem sprawdziło się stare piłkarskie porzekadło, że mecz trwa 90 minut. Beniaminek w II połowie nie istniał i roztrwonił wszystko, co wypracował wcześniej. Przegrał ostatecznie 3:2 (0:2). Bramki strzelili: Karol Wilk (39. min) i Jacek Flis (45.+1 min).

Wisłok Wiśniowa – Polonia Przemyśl 2:4 (1:3)
Bramki: 0:1 Walat 6. min, 1:1 Maślany 24. min (karny), 1:2 Kazek 29. min, 1:3 Worobiej 45. min, 2:3 Szymański 87. min, 2:4 Broda 90.+1 min.
Wisłok: Wieczerzak – Kopeć (60. K. Szymański), Kocój, Kuta, Boruta (75. Zimny) – Rutyna (62. Maik), Skała, Guzek, Maślany – M. Szymański, Złotek.
Polonia: Cisek – Solarz (57. Broda), Andreasik, Karakuszka, Cach – Głuszko, Worobiej, Kazek, Skiba, Sedlaczek – Walat.
Sędziował: Igor Samołyk (Stalowa Wola). Żółte kartki: Boruta, M. Szymański oraz Solarz, Worobiej, Broda i Skiba. Widzów: 200.