Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 113/2018, Poniedziałek 23 kwietnia 2018 r., Jerzego i Wojciecha
Opublikowano
Przeworsk, Tryńcza
„Górale” ponownie w finale MP
W Chrzanowie odbył się turniej barażowy o awans do Mistrzostw Polski do lat 14 w futsalu. Świetnie spisała się w nim drużyna Górala Tryńcza – Futsal U-14, która awansowała do finałów.
fot. Marcin Niedośpiał
Góral U-14 Tryńcza awansował do finału MP w Białymstoku

Zawody finałowe odbędą się od 23 do 25 stycznia br. w Białymstoku. Warto dodać, że po raz kolejny – jako jedyny zespół z Podkarpacia – młodzi „górale” znaleźli się w gronie 12 najlepszych zespołów w Polsce w tej kategorii wiekowej. W meczach grupowych tryńczanie najpierw zremisowali po dramatycznym spotkaniu z SR-S Gwiazdą Ruda Śląska 3:3, a wyrównującego gola zdobył Wiktor Tołpa (wybrany MVP meczu) na… półtorej sekundy przed końcem meczu! Dwie pozostałe bramki zdobyli Kacper Antosz (przedłużony rzut karny) i Kuba Gwóźdź.  W drugim pojedynku, po świetnej grze, pokonali KP Marex Chorzów 6:1, a aż cztery gole zaliczył K. Antosz. Dwa trafienia dodał Adrian Socha.

Wyniki te dały pewny awans do półfinału, w którym podopieczni Roberta Kurosza zmierzyli się z WOSMM Tarnów (w I turnieju eliminacyjnym w grudniu ub.r. w Rzeszowie wygrali po ciężkim meczu 3:2). Tym razem wątpliwości nie było żadnych. Po znakomitym meczu „górale” rozgromili rywala 7:0 (bramki: W. Tołpa 2, W. Gurak 2, K. Antosz 2 i J. Gwóźdź). Awans do finału imprezy był równoznaczny z awansem na MP. Drugą ekipą, która uzyskała promocję była drużyna Stowarzyszenia Chrzanowskiej Liga Futsalu Chrzanów.

Królem strzelców całego turnieju został Kacper Antosz z 7 bramkami, a najlepszym zawodnikiem Górala wybrany został Wiktor Tołpa. – Wielkie brawa należą się wszystkim zawodnikom. Rozegraliśmy bardzo dobry turniej i uważam, że awansowaliśmy jak najbardziej zasłużenie. Do finału Mistrzostw Polski musimy się jak najlepiej przygotować – powiedział trener R. Kurosz.
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium