Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 173/2018, Piątek 22 czerwca 2018 r., Pauliny i Flawiusza
Opublikowano
Region
Sokół Sieniawa rozbił Wólczankę Stal Systems na jej boisku
Mecz derbowy pomiędzy Wólczanką Stal Systems Wólka Pełkińska i Sokołem Sieniawa był najciekawszym wydarzeniem dzisiejszych (2 maja br.) spotkań w III lidze podkarpacko-lubelskiej w ramach 28. kolejki spotkań.
fot. zbiory własne
Zespół Orła Przeworsk (biało-czerwone stroje) swój mecz rozegra jutro, 3 maja. Ich rywalem w Żółkiewce będzie miejscowy Hetman.

Na papierze faworytem tej potyczki był beniaminek z Wólki Pełkińskiej. Niezła seria w ostatnim czasie, atut własnego boiska to dwa podstawowe walory, które mogły przemawiać za podopiecznymi Marka Rybkiewicza. Tymczasem, jak to futbol ma w zwyczaju, wszelkie przypuszczenia wzięły w łeb. Ekipa Sokoła zagrała bardzo uważnie i wykorzystała bezlitośnie potknięcia beniaminka. Bardzo istotne dla końcowego wyniku tego pojedynku wydarzenia rozegrały się między 53. a 64. min. Najpierw, trochę niespodziewanie, prowadzenie dla Sokoła zdobył wychowanek Czuwaju Przemyśl Mateusz Trawka, a 11 minut później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Mateusz Kocur. Gospodarze, zmuszeni grać w „dziesiątkę”, nikli w oczach. Roszady, jakich dokonał M. Rybkiewicz niewiele wniosły. W końcówce na murawie niepodzielnie panowali już piłkarze z Sieniawy. Efektem były trzy kolejne bramki autorstwa: Pawła Hassa (78. min), samobójcze trafienie Bartłomieja Poprawy (87. min) i Konrada Macy (89. min), dla którego był to pierwszy gol dla Sokoła od czasu przejście z Orląt Radzyń Podlaski. Ostatecznie Sokół wygrał 4:0 (0:0).
Drugi nasz zespół, który dzisiaj rozgrywał mistrzowskie spotkanie, czyli JKS 1909 Jarosław, poniósł porażkę. Jarosławianie zmierzyli się w Tomaszowie Lubelskim z tamtejszą Tomasovią i przegrali 0:2 (0:0). Obie bramki dla gospodarzy zdobył Kamil Groborz.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium