Życie.pl, nr 340/2016, Poniedziałek 5 grudnia 2016 r., Kryspina i Saby
Region
Komplet punktów naszych drużyn w piłkarskiej III lidze
Do wielkiej rzadkości należy, aby III-ligowe zespoły z naszego regionu odniosły w jednej kolejce komplet zwycięstw. Od każdej reguły są jednak wyjątki i tak stało się w rozegranej wczoraj (25 kwietnia) i dzisiaj (26 kwietnia br.) 27. kolejce spotkań.
Przeworski Orzeł odniósł arcyważne zwycięstwo, pokonując Stal Kraśnik. Pierwszy z prawej zdobywca jednej z bramek Paweł Piątek.

Ważną wygraną 3:1 (1:1) z Avią Świdnik przed własną widownią odniósł JKS 1909 Jarosław, a znakomity mecz, okraszony dwiema inauguracyjnymi na III-ligowych boiskach bramkami, rozegrał młodzian Paweł Oziębło. 18-latek trafił do siatki w 15. i 82. min. Trzecią bramkę dla podopiecznych grającego trenera Piotra Ciska (tym razem usiadł na ławce z powodu niewielkiego urazu) zdobył Mateusz Jurczak w 79. min.
Jeszcze cenniejszy komplet zapisał na swoim koncie zespół Orła Przeworsk, który pokonał na stadionie przy ulicy Budowlanych Stal Kraśnik 2:1 (1:0) Bramki strzelili Paweł Piątek (23. min) i Ihor Jacenkiw (47. min – karny). Dla podopiecznych Grzegorz Sitka to był ostatni dzwonek, aby wyrwać się z niebezpiecznej spadkowej strefy. Udało się, ale jeszcze wiele bitew przed nimi.
Po pewne trzy punkty sięgnął beniaminek z Wólki Pełkińskiej, który swój mecz rozegrał w Dębicy z outsiderem tabeli. Bardzo osłabioną w przerwie zimowej Wisłokę ekipa prowadzona przez Marka Rybkiewicza „załatwiła” w 13 minut. Prowadzenie, skutecznie egzekwując rzut karny w 58. min, zdobył niezawodny Krzysztof Pietluch, dla którego było to już 25. trafienie w III-ligowych rozgrywkach. Gospodarzy w 71. min pogrążył Maciej Lech.
Nie doszło do meczu w Sieniawie pomiędzy Sokołem a Chełmianką, bo w drodze na mecz… zepsuł się autokar wiozący piłkarzy z Chełma.