Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 116/2018, Czwartek 26 kwietnia 2018 r., Marii i Marcelego
Opublikowano
Przemyśl
Mecz z „Białą Gwiazdą” zagrożony?
2 maja br. powinien odbyć się towarzyski mecz z okazji 105-lecia istnienia Miejskiego Klubu Sportowego „Polonia” Przemyśl pomiędzy popularną „Przemyską Barcelonką” a 13-krotnym mistrzem Polski Wisłą Kraków. Oby się odbył!
fot. ze zbiorów własnych
Przez cztery dni sympatycy przemyskiej Polonii odnawiali trybuny stadionu przy ulicy Sanockiej w Przemyślu.

Mecz zaplanowany został na godzinę 15. Niestety, we wtorek, 14 kwietnia br., podczas inspekcji stadionu, policja wydała negatywną opinię dotycząca stanu stadionu, przede wszystkim trybun od strony byłego campingu. Mecz z „Białą Gwiazdą” z całą pewnością będzie imprezą masową, a to wymusza na organizatorach konkretne działania i zabezpieczenia.

W związku z tym kibice przemyskiej Polonii, zrzeszeni w stowarzyszeniu „Przemyskie Bractwo”, postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Czasu było jak na lekarstwo. Zabrali się do błyskawicznego odnowienia trybun. Wykonali wylewki, każde miejsce będzie numerowane. Zaangażowało się wielu sympatyków do pomocy, codziennie przewijało się ok. 50 osób. W czwartek, 16 kwietnia br., pracowali od g. 8 do 18, w piątek, 17 kwietnia br., od g. 8 do 20. Mimo niesprzyjającej pogody, nie przerwali prac także w dwa weekendowe dni. – Bardzo chcemy, aby mecz doszedł do skutki. Uważamy, że będzie ogromną promocją nie tylko dla Polonii, ale również dla miasta Przemyśla. Wisła Kraków to trzynastokrotny mistrz Polski, czterokrotny zdobywca Pucharu Polski oraz wielokrotny uczestnik europejskich pucharów – powiedział członek zarządu Polonii Robert  Wróbel.
Mecz (jeśli zgodę wyrazi policja, a trzeba mieć nadzieję, że tak właśnie się stanie) nie będzie pojedynkiem podwyższonego ryzyka, kibice obu zespołów bowiem przyjaźnią się od wielu lat, darząc się wzajemnym szacunkiem. Na organizację tego przedsięwzięcia wydanych zostało już ok. 9 tys. zł. Wydrukowane zostały plakaty, bilety i okolicznościowe gadżety. Bilety niebawem będą w sprzedaży w siedzibie klubu i w Internecie.
Oby tylko zgodę na organizację imprezy wydała przemyska policja. Swoją drogą na stadionie Polonii przy ulicy Sanockiej swego czasu organizowany były zawody monster trucków. Także impreza, która zgromadziła kilka tysięcy osób i nikt wówczas nie kwestionował stanu technicznego trybun… A jeśli kwestionował, to nikt nie dokonał tego, co zrobili w cztery dni kibice.

nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium