Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 142/2018, Wtorek 22 maja 2018 r., Julii i Heleny
Opublikowano
Region
JKS 1909 Jarosław pokonał w derbach Sokół Sieniawa
Tak się ułożył terminarz, że w 24. kolejce III-ligowych spotkań doszło do dwóch derbowych pojedynków między zespołami z naszego regionu. Dzisiejszego (11 kwietnia br.) popołudnia w Jarosławiu zmierzyli się JKS 1909 z Sokołem Sieniawa, zaś w Wólce Pełkińskiej miejscowa Wólczanka Stal Systems z Orłem Przeworsk.
fot. Tomasz Sowa, e-sanok.pl
Artur Bańka (w środku) zdobył zwycięską bramkę dla JKS 1909 Jarosław w derbowym meczu z Sokołem Sieniawa.

W Jarosławiu nie zabrakło emocji. JKS 1909 i Sokół zmierzyli się ze sobą po raz drugi w ciągu trzech dni. W środę, 8 kwietnia br., oba zespoły rywalizowały w półfinale Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Jarosław. W Wiązownicy jarosławianie pokonali Sokół 1:0. W meczu ligowym ponownie okazali się lepsi, zwyciężając 2:1 (1:1). Bramki dla ekipy prowadzonej przez grającego trenera Piotra Ciska zdobyli Sebastian Pawlak (44. min) i Artur Bańka (60. min). Jedyne trafienie dla Sokoła uzyskał Paweł Hass (34. min).
W Wólce Pełkińskiej zagrano natomiast na remis. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1 (0:0). Wyżej notowana Wólczanka Stal Systems musiała się jednak sporo natrudzić, aby wywalczyć punkt. Orzeł przystąpił do tego pojedynku bardzo zmobilizowany i wysoko zawiesił poprzeczkę gospodarzom. Przeworszczanie jako pierwsi trafili do siatki. Uczynił to ukraiński pomocnik Ihor Jacenkiw  skutecznie egzekwując w 56. min rzut karny. Wyrównał w 70. min Piotr Boratyn, który przez wiele lat występował w barwach Orła.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium