Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 141/2018, Poniedziałek 21 maja 2018 r., Wiktora i Tymoteusza
Opublikowano
Przemyśl
Bardzo cenna wygrana Polonii w Leżajsku
Trzy mecze w ramach 17. kolejki rozegrali dzisiaj (28 marca br.) piłkarze IV ligi podkarpackiej. Najistotniejszy z punktu widzenia sympatyków piłki nożnej w Przemyślu pojedynek rozegrany został w Leżajsku.
fot. Łukasz Delmanowicz
W Leżajsku Arkadiusza Gosę (z prawej) wyręczył w trafieniu do siatki Paweł Sedlaczek.

Lider tabeli Polonia mierzyła swoje siły z tamtejszą Pogonią. Po słabym acz zwycięskim inauguracyjnym spotkaniu z LKS Skołoszów podopieczni Pawła Załogi wcale nie byli faworytami tej potyczki. Tym bardziej, że Pogoń w poprzedniej kolejce zdecydowanie, bo 3:0, rozprawiła się u siebie z zawsze groźnym Cosmosem Nowotaniec, a formą strzelecką błysnął doświadczony Wojciech Fabianowski.
Mecz w Leżajsku był bardzo  wyrównany. Przemyślanie nie forsowali tempa, czekając na błąd rywala. Zagrali tak, jak większość zespołów gra na wyjazdach. W 44. min mogli przegrywać, ale niezawodnego do tej pory z 11 metrów Piotra Bubiłka znakomicie wyczuł Piotr Krzanowski i obronił rzut karny! Decydujący cios piłkarze lidera tabeli zadali w 55. min, kiedy przeprowadzili niemal wzorcową kontrę zakończoną skutecznym strzałem Pawła Sedlaczka. Grając rozsądnie, choć trochę niebezpiecznie dając zepchnąć się do czasami głębokiej defensywy, przemyślanie bardzo cenne zwycięstwo dowieźli do końcowego gwizdka sędziego.
W dwóch innych dzisiejszych meczach wygrywali również goście. Strumyk Malawa pokonał w Jaśle Czarnych 1910 2:1, zaś Kolbuszowianka Kolbuszowa wygrała w Nisku z Sokołem 4:1. Pozostałe mecze jutro, w tym derbowy pojedynek LKS Skołoszów z Piastem Tuczempy (g. 14).

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
/ 83.6.242.110 28.03.2015

piłka jest okrągła jak mówil

nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium