Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 109/2018, Czwartek 19 kwietnia 2018 r., Adolfa i Tymona
Opublikowano
Region
Nowy trener Sokoła Sieniawa
Choć obecnie ligowi piłkarze są albo w ostatniej fazie roztrenowania, albo już na wakacjach, sezon ogórkowy nie istnieje. Władze poszczególnych klubów dopinają szczegóły, zwłaszcza te personalne, związane ze startującym już w połowie sierpnia br., kolejnym sezonem 2017 – 2018.
fot. Natalia Styś
Walerij Sokołenko (z lewej) w dalszym ciągu będzie grającym trenerem KS Wiązownica.

Do zmian trenerów doszło w dwóch naszych klubach – IV-ligowym Sokole Sieniawa i spadkowiczu z IV ligi Orle Przeworsk. W tym pierwszym nowym szkoleniowcem został Marcin Wołowiec, były trener III-ligowej Stali Rzeszów.

Z pracą w Orle Przeworsk pożegnał się Daniel Zielenkiewicz, któremu nie udało się utrzymać Orła w IV lidze. Nowym szkoleniowcem został dobrze znany w Przeworsku 40-letni Arkadiusz Kiszka (ostatnio Start Pruchnik, z którym notabene w sezonie 2015 – 2016 wywalczył historyczny awans do IV ligi). Podstawowym celem, który ma do zrealizowania, do szybki powrót w szeregi IV-ligowców.

 Żadnych wątpliwości co do przedłużenia współpracy z Walerijem Sokołenką nie mieli w Wiązownicy. Doświadczony obrońca, który łączył dwie funkcje: występował na murawie i prowadził zespół, ponownie poprowadzi KS Wiązownicę w sezonie 2017 – 2018. Popularny „Soko” dołączył do zespołu pół roku temu, przechodząc z JKS 1909 Jarosław. Od tego czasu ekipa KS-u w 17 meczach uzbierała aż 32 punkty, dzięki czemu awansowała z 13. miejsca po jesieni na 7. W. Sokołenko wystąpił na boisku w 17 ligowych spotkaniach, zdobywając cztery bramki oraz notując dwie asysty.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium