Przeworsk
Sokół Sieniawa wygrał w Nowej Dębie
Na kilka dni rozłożona została 26. kolejka spotkań w IV lidze podkarpackiej. Jako pierwsi wyszli na murawę piłkarze Stali Nowa Dęba i Sokoła Sieniawa.
Kibice Sokoła Sieniawa mieli w Nowej Dębie powody do radości.

Spotkanie miało dwa oblicza. W pierwszych 45 minutach gry przewagę posiadali miejscowi, którzy zajmują przedostatnie miejsce w ligowej tabeli. Prowadzili po I połowie jedną bramką, ale Sokół nie mógłby mieć do nikogo pretensji, gdyby było więcej. Na prowadzenie stalowców wyprowadził Kamil Rębisz, który minutę po tym fakcie znalazł się w sytuacji sam na sam z Korziewiczem, ale – na szczęście dla sieniawian – przegrał ten pojedynek.

W II połowie obraz gry uległ diametralnej zmianie. Na boisku zaczęli rządzić podopieczni Dariusza Majchera, a animuszu dodał im jeszcze wspaniały strzał, jaki w 55. min oddał z ok. 30 m młodzian Mateusz Kalin. Piłka wylądowała w samym okienku bramki Bujaka. Potem trzecia ekipa ligowej tabeli zwiększała tempo gry, a efektem tego były jeszcze dwa trafienia. Najpierw z rzutu karnego nie pomylił się Dawid Czyrny, a za moment miejscowych zupełnie pogrążył Tomasz Wilusz. Warto dodać, że Sokół zagrał w Nowej Dębie bez braci Sebastiana i Mateusza Padiasków, którzy w tym samym czasie występowali w reprezentacji Podkarpacia w rozgrywkach w ramach Region’s Cup 2017.

Dokończenie 26. kolejki odbędzie się w trzech kolejnych dniach: 28, 29 i 30 czerwca br. Z punktu widzenia kibiców futbolu z naszego regionu najciekawiej będzie jutro, 28 kwietnia br., kiedy dojdzie do dwóch pojedynków derbowych. W Wólce Pełkińskiej lider tabeli Wólczanka Stal Systems zmierzy się z Polonią Przemyśl (g. 17), a w Tuczempach Piast podejmie Orła Przeworsk (g. 17.30). Także o g. 17.30 KS Wiązownica będzie chciał się zrehabilitować za porażkę 3:0 w Przemyślu i pokonać Sokoła Nisko.

Stal Nowa Dęba – Sokół Sieniawa 1:3 (1:0)
Bramki: 1:0 Rębisz 43. min, 1:1 Kalin 55. min, 1:2 Czyrny 72. min (karny), 1:3 Wilusz 76. min.
Stal: Bujak – Karnat (46. Domagała), Dudek, Kotrych, Głowacki – K. Wilk, K. Serafin, Sz. Serafin, Panek (78. Szypuła) – Rębisz (85. M. Wilk) – Krawczyk.
Sokół: Korziewicz – Kardyś, Kapuściński, Sywyj, Stefan – Flis, Bursztyka, Wilusz (83. Lipniarski), Kalin (56. Halejcio) – Tołpa, Gnatek.
Sędziował: Łukasz Pająk (Mielec). Żółte kartki: Rębisz, Dudek, Głowacki oraz Kapuściński. Widzów: 100.