Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 116/2018, Czwartek 26 kwietnia 2018 r., Marii i Marcelego
Opublikowano
Region
Sokół postawił się liderowi. Pewne wygrane Wiązownicy i Polonii. Orzeł pozbawił złudzeń „Morsy”
Święta nie święta – dla piłkarzy nie ma taryfy ulgowej. W Wielką Sobotę, 15 kwietnia br., na IV-ligowych boiskach rozegrana została 23. kolejka mistrzowskich spotkań.
fot. Natalia Styś
Kacper Rop (nr 14 na czerwonej koszulce) zdobył w Pisarowcach dwie bramki dla KS Wiązownica.

Oczy wielu kibiców z naszego regionu zwrócone były na Sieniawę, gdzie trzeci w tabeli Sokół gościł lidera z Wólki Pełkińskiej. Spotkanie nie porwało i zakończyło się polubownym remisem 0:0.

Znakomicie na wiosnę grający zespół KS Wiązownica rozniósł na wyjeździe w pył groźną i bardzo doświadczoną ekipę LKS-u Pisarowce. Podopieczni grającego trenera Witalija Sokołenki wygrali 1:4 (0:2), a bramkowym łupem po połowie podzielili się Adrian Mołdoch (11. i 59. min) i Kacper Rop (30. i 53. min).

Powrót do zespołu po „tajemniczej” kontuzji Pawła Piątka podziałał mobilizująco na drużynę Polonii Przemyśl, która nie dała większych szans Głogovii z Głogowa Małopolskiego. Przemyślanie wygrali u siebie 4:1 (2:0), a bramki strzelili: Krystian Kazek (41. min), Krystian Solarz (42. min), Paweł Piątek (72. min) i Mateusz Wanat (90. min).

Bardzo ważne trzy punkty zapisał na swoim koncie Orzeł Przeworsk, który w końcówce pozbawił jakichkolwiek złudzeń Igloopol Dębica. Zespół prowadzony przez Daniela Zielenkiewicza wygrał 3:0 (0:0). Dwa gole zdobył Konrad Stępień (85. i 90.+2 min), a jednego Patryk Broda (66. min).

Bogatszy o trzy punkty mógł wyjechać z Pilzna Piast Tuczempy. Gdyby tylko potrafił wykorzystać stworzone w I połowie okazje. Nie wykorzystał i wrócił z punktem.

Nie powiodło się jedynie Startowi Pruchnik, który nie miał zbyt wielu argumentów w starciu z Błękitnymi Ropczyce. Uległ 1:3 (0:3). Jedyną bramkę w 71. min z rzutu karnego zdobył Wiktor Yablonskyj.


Rzemieślnik Pilzno – Piast Tuczempy 1:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Wiącek 17. min, 1:1 Adamski 52. min.
Rzemieślnik: Wilczyński (80. Pietraszewski) – Foryś, Tragarz (25. Camara), Remut, Florian – Adamski, Bańdur, Ślęzak, Tomasiewicz (46. Nalepka) – Macnar, Barycza.
Piast: Strawa – Wielgosz, Jaroch, Demski, Kubas – Rączka (85. Zając), Bawoł, Wota, R. Noga, Czub (82. Kloc) – Wiącek.
Sędziował: Paweł Charchut (Rzeszów). Żółta kartka: Tomasiewicz. Widzów: 150.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium