Życie.pl, nr 178/2017, Wtorek 27 czerwca 2017 r., Marii i Władysława
Jarosław
JKS 1909 nie dał rady Motorowi
W trzeciej kolejce rundy wiosennej, a 19. w sezonie 2016 – 2017, która rozgrywana jest 18 i 19 marca br. na III-ligowych piłkarzy z ulicy Bandurskiego w Jarosławiu czekało nie lada wyzwanie.
W 41. min po trafieniu bramce Rafała Surmiaka gospodarze nawiązali kontakt bramkowy z rywalem, ale na więcej nie było ich stać.

Ich rywalem był słabo grający jesienią Motor Lublin, który wedle deklaracji tamtejszych działaczy, trenerów i piłkarzy, teraz chce rozpocząć marsz w górę tabeli. Lublinianie przyjechali do Jarosławia po zwycięstwo i cel osiągnęli. Spotkanie zaczęło się fatalnie dla gospodarzy, bo już po 12 minutach przegrywali 0:2. Co prawda kilka minut przed zejściem do szatni Rafał Surmiak strzelił kontaktowego gola, ale na więcej jarosławian nie było stać. Podopieczni Mariusza Sawy muszą mieć się na baczności, bo grupa pościgowa wygrywa i niebawem może się okazać, że środek tabeli przejdzie do historii. Na czele bez zmian. Prowadzi KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, który wygrywając w bardzo szczęśliwych okolicznościach z Avią Świdnik, powiększył przewagę nad krakowską Garbarnią do siedmiu punktów.

JKS 1909 Jarosław – Motor Lublin 1:2 (1:2)
Bramki: 0:1 Cholerzyński 7. min, 0:2 Stachyra 12. min, 1:2 Surmiak 41. min.
JKS 1909: Mikus – Gliniak, Dudek, Wilk, Aab – Daszyk, Surmiak, Kycko, Raba, Kaganek – Hass.
Motor: Socha – Michota, Kursa, Gieraga, Słotwiński – Kaczmarek (73. Jurisa), Cholerzyński (80. Paluch), Tymosiak (62. Tadrovski), Stachyra – Szysz, Majkowski.
Sędziował: Michał Fudala (Brzesko). Widzów: 600.