Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 110/2018, Piątek 20 kwietnia 2018 r., Czesława i Agnieszki
Opublikowano
Przemyśl
W Przemyślu ruszyła Legia Soccer School [ZDJĘCIA, WIDEO]
Było niemal jak na Łazienkowskiej 3 w Warszawie. Pierwszy trening Piłkarskiego Przedszkola Legii Warszawa w Przemyślu rozpoczął się od hymnu stołecznego zespołu „Sen o Warszawie” Czesława Niemena. W sobotę, 4 marca br., w nadsańskim mieście rozpoczęła działalność Legia Soccer School.
fot. Kamil Krukiewicz
Dla maluchów pierwsze zajęcia były ogromnym przeżyciem.

– Piłkarskie Przedszkola Legii Warszawa w ramach Legia Soccer Schools powstały trzy lata temu. Zainteresowanie było ogromne. We wrześniu zeszłego roku, w trakcie naboru do akademii, pojawiło się prawie dwa tysiące dzieci, a mogliśmy przyjąć zaledwie 50 osób. Dzięki Legia Soccer School możemy aktywizować wszystkie dzieci, chcące trenować razem z nami. Zaczęło się od wynajmowania boisk w Warszawie, z czasem zgłaszali się do nas partnerzy z innych miast, przez co rozszerzaliśmy naszą działalność. W taki sposób dotarliśmy i do Przemyśla – powiedział Adam Orlikowski z Legia Soccer School.

Inauguracyjny trening odbył się w Sali sportowej Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu. Udział wzięło ok. 30 młodych adeptów futbolu w wieku od 3 do 7 lat. Kolejne zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu (w soboty lub niedziele) w hali lub na boisku i trwać będą 60 minut. Raz w miesiącu z udziałem rodziców. Treningi prowadzić będą lokalni trenerzy, którzy  przeszli szkolenia Legia Soccer School.

– Wciąż można zapisywać dzieci poprzez stronę www.legiasoccerschools.pl. Nie przewidujemy żadnej selekcji – dodał A. Orlikowski. Warto dodać, że na pierwszym spotkaniu, młodym zawodnikom i zawodniczkom towarzyszył znany stołecznym kibicom  Miś Kazek – maskotka warszawskiej Legii, a całość poprowadził znakomity klubowy spiker Wojciech Hadaj.

Zdjęcia i wideo: Kamil Krukiewicz

3 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Kibic 94.254.140.91 06.03.2017

Przemysl nigdy nie mial korzeni prolegijnych. Legia w Przemyslu nic nie znaczy. A ten spiker Hadaj zostal wylany m.in. za slowa niegodne komentatora. Oszolomstwo przy mikrofonie. Polonia Przemysl i Czuwaj Przemysl powinny byc polecane, a nie jakis sen o Legii.

user
TT 81.219.96.12 10:48:34 06-03-2017

Korzeni może nie miał, ale spora grupa osób z Przemyśla jeździ od kilku lat na Legię, dodatkowo Czuwaj ma dobre stosunki z Zagłębiem Sosnowiec, więc jest dosyć blisko do Legii

user
Tomek 31.182.55.130 07.03.2017

Kaska , kaska ! Bo mój Jasiu to taki Lewandowski tylko jeszcze malutki !!!

nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium