Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 115/2018, Środa 25 kwietnia 2018 r., Marka i Jarosława
Opublikowano
Region
Polscy księża wicemistrzami Europy
Reprezentacja polskich księży wywalczyła srebrny medal na IX Mistrzostwach Europy w halowej piłce nożnej, które odbyły się w Sankt Poelten w Austrii.
W trwającej 5 dni imprezie wzięło udział około 220 duchownych z 16 krajów Starego Kontynentu. Warto dodać, że w mistrzostwach wzięli udział kapłani m.in. z Albanii, Kazachstanu czy Czarnogóry, w których katolicy stanowią zdecydowaną mniejszość.  W rozgrywkach grupowych polscy księża pokonali kolejno: Ukrainę 2:0, Rumunię 2:0 i Niemcy 3:0. W ćwierćfinale wygrali aż 6:0 z Czarnogórą, zaś półfinał po bezbramkowym remisie z Bośnią i Hercegowiną o awansie do wielkiego finału zdecydowała zwycięska seria rzutów karnych. Mecz finałowy był pasjonujący. Polscy księża zmierzyli się w nim z kolegami z Portugalii. Ulegli 0:1 i nie udało się im obronić tytułu mistrzowskiego wywalczonego w ub.r. na Białorusi. Na kolejnych miejsach uplasowali się: 3. Bośnia i Hercegowina, 4. Chorwacja, 5. Słowacja, 6. Węgry, 7. Rumunia, 8. Czarnogóra, 9. Ukraina, 10. Białoruś, 11. Słowenia, 12. Włochy, 13. Austria, 14. Kazachstan, 15. Albania, 16. Niemcy.

Spory wkład w tytuł wicemistrzowski mieli dwaj kapłani z naszego regionu. To ks. Bogusław Krok z Żurawicy i ks. Paweł Derylak z Oleszyc. Oprócz nich w składzie reprezentacji Polski wystapili: ks. Marcin Olszewski (Sosnowiec), ks. Rafał Lasota (Opatów), ks. Grzegorz Pastorczyk (Kielce), ks. Marek Mazurek (Zamość), ks. Edward Giemza (Kielce), ks. Tomasz Winogrodzki (Lipsko), ks. Emil Kancir (Lublin), ks. Marek Łosak (Kielce), ks. Michał Szawan (Sandomierz), ks. Krzysztof Banasik (Kielce), ks. Maciej Lewandowski (Biłgoraj) i ks. Dariusz Snochowski (Kielce). Trenerem drużyny był znany przed laty napastnik Korony Kielce Marek Parzyszek.

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium