Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 141/2018, Poniedziałek 21 maja 2018 r., Wiktora i Tymoteusza
Opublikowano
Jarosław
Rafał Strączek bohaterem z Hetmańskiej
15 i 16 października br. na III-ligowych boiskach odbywa się 13. kolejka mistrzowskich zmagań. Naszego regionalnego rodzynka na tym szczeblu rozgrywkowym czekało nie lada wyzwanie, bo mecz z jednym z faworytów ligi, Stalą Rzeszów.
fot. Jakub Kwiecień
Bramkarz JKS 1909 Rafał Strączek (czerwony strój) zanotował znakomity występ przeciwko Stali Rzeszów.

Dodatkowym utrudnieniem dla podopiecznych Mariusza Sawy, który nie mógł prowadzić zespołu z ławki rezerwowych (otrzymał dwa mecze kary za niestosowne, zdaniem sędziny Rosiek z Brzeska, zachowanie podczas spotkania z Orlętami Radzyń Podlaski), wydawał się fakt, że jarosławianie wystąpili w roli gości. Tyle, że mecze z faworytami nie są dla nich jakąś traumą. Taka może dotknąć faworytów, o czym najlepiej przekonała się Garbarnia Kraków, ulegając u siebie 1:3. Tym razem tak rewelacyjnie nie było, ale wywalczony na stadionie przy ulicy Hetmańskiej punkt jest bardzo cenny. Bohaterem JKS 1909 był młodziutki bramkarz Rafał Strączek, który wrócił między słupki po udanym dla niego zgrupowaniu reprezentacji Polski U-18. Do rozpaczy doprowadzała zwłaszcza Piotra Prędotę, którego dwukrotnie zatrzymał w sytuacjach sam na sam (1. i 89. min).

Stal Rzeszów – JKS 1909 Jarosław 0:0
Stal: Krakowiak – Skała, Drelich, Zięba, Maślany – Brocki, Baran (46. Więcek), Szeliga, Giel (74. Lisańczuk), Gil (70. Walków) – Prędota.
JKS 1909: Strączek – Gliniak, Sobol, Sokołenko, Świech – Raba (90. Bała), Daszyk, Kłusek, Kycko (68. Rop), Surmiak (60. Aab) – Hass.
Sędziował: Michał Górka (Tarnów). Żółte kartki: Baran, Lisańczuk oraz Świech, Raba, Kłusek i Hass. Widzów: 400.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium