Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 141/2018, Poniedziałek 21 maja 2018 r., Wiktora i Tymoteusza
Opublikowano
Region
Samodzielna Wólczanka. Derby dla Piasta i Orła
10. kolejkę spotkań w ten weekend (24 i 25 września br.) rozegrali piłkarze IV ligi podkarpackiej. Sensacyjna porażka Izolatora w Ropczycach przy pewnej wygranej Wólczanki u siebie z Sokołem Nisko sprawiła, że podopieczni Grzegorz Sitka zostali samodzielnymi liderami tabeli.
fot. www.orzelwolka.pl
Dawid Gnatek dał Sokołowi Sieniawa trzy punkty w Gorzycach.

Wólczanka pokonała Sokół 2:0 (2:0), a bramki zdobyli: Karol Skuba w 9. min i Mateusz Kocur w 36. min.

„Skromne”, bo mogło być o wiele wyższe, zwycięstwo w meczu derbowym w Tuczempach odniósł Piast. Podopieczni Marka Strawy wygrali 2:0 (1:0), a autorami goli byli weterani: Bogusław Noga w 28. min i Waldemar Jaroch w 66. min.

Cenny triumf w Gorzycach odniósł Sokół Sieniawa, który przez prawie 40 minut bronił się przez atakami Stali w dziesięciu po czerwonej kartce, jaką w 53. min ujrzał Kamil Lipinarski. Zwycięstwo zespołowi prowadzonemu przez Tomasza Orłowskiego dał celny strzał Dawida Gnatka w 46. min.

Z kolan powstaje Orzeł Przeworsk, który odniósł drugą wygraną z rzędu. Tym razem w meczu derbowym na stadionie w Wiązownicy.

I jedynie o Polonii Przemyśl nie można powiedzieć dobrego słowa, bo degrengolada w jej wykonaniu trwa w najlepsze (w ostatnich 7 meczach: 2 remisy, 5 porażek). Tym razem podopieczni Pawła Załogi przegrali w Wiśniowej z Wisłokiem 1:0 (0:0). Niebawem najprawdopodobniej będą w tabeli wyprzedzać jedynie beniaminka IV ligi Start Pruchnik. Żarty się skończyły i władze klubu błyskawicznie powinny zareagować na kompromitującą postawę zespołu, bo poniesionych strat można nie odrobić, budząc się w klasie okręgowej. W trybie natychmiastowym w zespole powinno dojść do personalnej rewolucji, bo to, co wyprawiają niedawni III-ligowcy, przechodzi ludzkie pojęcie. Jeśli ktoś nie chce grać w klubie z ulicy Sanockiej, droga wolna.

KS Wiązownica – Orzeł Przeworsk 0:2 (0:2)
Bramki: 0:1 Stępień 13. min, 0:2 Boratyn 42. min.
Wiązownica: Michałowicz – Bartnik, Kubas, Luft, Cach – Gwóźdź (62. Wojtyna), Lorenc, Fedor (80. Mazur), Soczek (3. Sobczak) – Pawlak (89. Skibiak) – Hołub.
Orzeł: Kurosz – Kyć, Jarosz, Tworzydło, Misiąg – Pigan, Mikulec, Boratyn, Kudła – Świst (62. Paluch), Stępień (78. Syk).
Sędziował: Jakub Koza (Dębica). Żółta kartka: Wojtyna. Widzów: 100.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Apel do Piłkarzy Polonii 178.43.94.143 25.09.2016

Zastanawiam się kiedy Polonia przestanie dawać radość wszystkim wioskom po kolei. Jak nie chce Wam się grać, to odejdźcie i zróbcie miejsce juniorom, którzy zostawią serce na boisku. III-cio ligowe "gwiazdy" myślą, że wszyscy położą się przed nimi plackiem.
Jasło, Nowa Dęba, Gorzyce, Sieniawa, Pisarowce... możecie sobie już dopisać po 3 pkt. - mecz z Polonią się zbliża!

nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium