Życie.pl, nr 338/2016, Sobota 3 grudnia 2016 r., Franciszka i Ksawerego
Region
Granica samodzielnym liderem
Kilka lat temu razem z sympatykami piłki nożnej bawiliśmy się w zgadywanie wyników w lokalnym futbolu. Gdybyśmy kontynuowali tę zabawę, mało byłoby „totkowiczów”, którzy mieliby szansę przewidzieć rozstrzygnięcia tej grupie. W czwartej kolejce padły kolejne niespodzianki. San pojechał do Kańczugi, wbił trzy gole, nie tracąc żadnego, Graniczni kompletnie rozbili naszpikowany „mocnymi” nazwiskami Fenix, a Węgierka zdobyła pierwszy punkt w Grochowcach z wysoko mierzącym Motorem. Na razie najstabilniejsza jest Granica Stubno i to ona samodzielnie przewodzi w tabeli.
Trzej skołoszowscy "muszkieterowie". Od prawej: Mateusz Buczkowski, Marcin Gołębiowski i Łukasz Tyrawski - strzelcy czterech z pięciu bramek w meczu z Błękitnymi. Z nr 2 Mateusz Franków.

Granica Stubno – KS Kisielów-Pełnatycze 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Wawro 32. min, 2:0 Osmoła 63. min.

Granica: Kuźma – Poszpur, Grabas, Klepacki, Hajduk (82. Figiela) – Harłacz, Błaszczyk, Żoch (84. Styś), Wawro (80. Lew) – Osmoła (71. Gawron), Grabiec (65. Senejkow).

Kisielów-Pełnatycze: Bieniasz – Ożga, Lasek, Świtalski, Nowosiad (46. Kiełbasa) – Wilczek (62. Galiński), Stecko, Gujda, Niemczak (63. Podgórski) – Wiglusz (83. Lis), Taciuch.

Sędziował: Paweł Kowal (Jarosław). Żółte kartki: Osmoła oraz Stecko. Widzów: 200.

Ciężko się grało obu drużynom podczas niedzielnej, upalnej pogody. Gospodarze lepiej znieśli te warunki gry, bo byli skuteczniejsi. Po strzeleniu dwóch bramek kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. W pierwszych minutach Granica starała się szanować piłkę, gra miejscowych była dokładniejsza, bardziej ułożona. Na zakończenie tego okresu Mateusz Wawro otrzymał dokładne, prostopadłe podanie i zmusił do kapitulacji bramkarza gości. Akcje przyjezdnych nie były tak dokładne i zarówno do przerwy, jak i po wznowieniu gry po przerwie z akcji zaczepnych niewiele wynikało. Drugi gol dla Granicy padł po rzucie rożnym, który był wykonywany w 63. min. Piłka trafiła do Dawida Osmoły, a ten strzałem głową skierował ją do siatki. W 75. min miejscowi stanęli przed szansą strzelania trzeciego gola, ale Bieniasz popisał się ładną interwencją i obronił strzał Andrzeja Senejkowa. W ostatnim kwadransie goście próbowali odrobić straty, ale obrońcy i bramkarz Granicy za każdym razem byli czujni i likwidowali zapędy ofensywne przyjezdnych.

Krystian GÓRECKI

Skołoszów – Błękitni 5:0 (2:0)

Bramki: 1:0 M. Buczkowski 16. min, 2:0 M. Buczkowski 34. min, 3:0 Tyrawski 81. min, 4:0 Gołębiowski 85. min, 5:0 Gagat 86. min.

Mecz obserwował: STANISŁAW OLECH.

Od początku meczu przewaga była po stronie gospodarzy, Wypracowywali sobie liczne sytuacje strzeleckie i po kwadransie gry jedną z nich sfinalizowali. Jeszcze do przerwy Mateusz Buczkowski powtórzył swoje celne uderzenie z 16. min, ale kilka innych strzałów, oddanych nie tylko przez niego, nie trafiło do siatki gości. Po przerwie przyjezdni mieli okazję na bramkę kontaktową, ale Domka trafił piłką w słupek. Końcówka meczu to znów miażdżąca przewaga Skołoszowa, z której udało się uzyskać trzy trafienia.

Motor – Węgierka 2:2 (2:0)

Bramki: 1:0 M. Gierczak 29. min, 2:0 Fijałkiewicz 35. min, 2:1 Wilk 71. min, 2:2 Fedor 87. min.

Mecz obserwował: JAN SMYK.

Końcowy wynik jest sporą niespodzianką. Do przerwy wszystko układało się po myśli gospodarzy. Prowadzenie dwoma bramkami uśpiło czujność Motoru (...)