Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 170/2018, Wtorek 19 czerwca 2018 r., Gerwazego i Protazego
Opublikowano
Siła plotki
Ludzie potrzebują konkretnej informacji, a nie plotek, bo w ich tworzeniu sami dają sobie świetnie radę. Pokazało to zjawisko, z którym spotkaliśmy się w ostatnią sobotę lipca. Plotka wyszła od „góry”. Przekazywano ją po cichu, jakby nie wiedząc, że jest to jeden z najlepszych sposobów, by szybko się rozeszła, a przy tym urosła. Rzucona między mieszkańców informacja uzupełniała i urealniała się sama. Stworzyła się masa krytyczna.

Brakowało tylko zapalnika. Informacja na stronie jednego z regionalnych dzienników rozpoczęła reakcję łańcuchową. Nad taką eksplozją już zapanować nie można.

Trudno powiedzieć, czy to naiwność, czy może wpływ emocji towarzyszących wizycie papieża i ogromna chęć spotkania z nim zgromadziły tłum. Może ludzie potrzebują być we wspólnocie, a nie mając innych możliwości, idą za tym, co się pojawia.

Na pewno nie powinno się szafować ich uczuciami. Przekazywać informacji o dużym prawdopodobieństwie wizyty papieża, gdy takiego nie było. Nie pisać, że wiadomość o możliwości odwiedzin Franciszka dotarła w formie nieoficjalnej, ale nie została potwierdzona. Takie wiadomości nie uspokajają. 
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium