Życie Podkarpackie nr 16/2017 Życie Podkarpackie nr 16/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 115/2017, Wtorek 25 kwietnia 2017 r., Marka i Jarosława
Opublikowano
Jarosław
Kto panuje nad miejską kasą?
W kasie miejskiej Jarosławia, ni stąd, ni zowąd pojawiła się nadwyżka 8 mln zł. To duża suma, wziąwszy pod uwagę, że miasto rocznie obraca około 100 milionami, a większość z tych pieniędzy jest z góry przypisana na określone zadania. Superata zamiast uradować miejskich włodarzy, narobiła sporo bałaganu i kolejny zgrzyt między burmistrzem a radą.

Trudno traktować ją, jako oszczędność, bowiem nie pojawiła dzięki temu, że zrobiono wszystko co trzeba, a pieniądze i tak zostały. Bardziej jako schowaniekasy w skarpetkę i zakamuflowanie jej w zakamarku ratusza. Tylko po co?

Kolejne pytanie

Znacznie ważniejsza od tego, po co miliony trzymają, a ludziom każą jeździć po dziurawych drogach, jest kwestia, czy ktoś nad kasą miasta panuje. Większość radnych twierdzi, że nic o zaskórniakach nie wiedziała. Burmistrz zwala winę na skarbnika, stawiając się w roli atakowanego bezpodstawnie. Każdy ma swoje tłumaczenia. Odpowiedzialnych nie ma. Nadwyżka jest.

Chłopski rozum podpowiada, że radni miejscy nie do końca wiedzą, jak miejska kasa hula. Burmistrz robi dobrą minę do złej gry i też niezbyt panuje nad ratuszowym portfelem, a cała reszta ma to gdzieś. I jeszcze jeden dylemat. Skoro pieniądze zostały, a w mieście, sądząc po skutkach, wydawano podobnie jak w poprzednich latach, to gdzie wtedy te miliony się podziewały?

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Jan 31.128.9.6 01.07.2016

Drogi panie dziennikarzu! Nie porównuj wydatków miasta tej kadencji z budżetami z poprzedniej kadencji, bo wtedy były robione duże inwestycje, których w obecnej kadencji w ogóle brak.  Twoja wiedza na ten temat jest porażająca, chyba że jest inne wytłumaczenie, że jest to art. sponsorowany przez obecnego włodarza, a jego celem jest zrzucenie winy za stan finansowy miasta na radnych.

Sonda
Czy kultywowałeś w tym roku tradycję śmigusa-dyngusa?
  • Tak, wykorzystując każdą okazję, by kogoś oblać
  • Symbolicznie, oblewaliśmy się tylko w domu z rodziną
  • W tym roku jakoś nie było okazji, nadrobię w kolejnym
  • Nie uznaję tego zwyczaju
nr 16/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium