Życie Podkarpackie nr 38/2017 Życie Podkarpackie nr 38/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 264/2017, Czwartek 21 września 2017 r., Hipolita i Mateusza
Opublikowano
Przemyśl
Łączy nas mandat, pałka, cela
Komenda Główna Policji ogłosiła konkurs na motto, które ma być umieszczone na radiowozach. Na hasła stróże prawa czekają do końca czerwca br. Później wybiorą najlepsze, a jego autor otrzyma nagrodę: roczną prenumeratę magazynu „Policja 997” , a do tego jeszcze tabliczkę z „elementami metaloplastyki z indywidualną dedykacją komendanta głównego policji”.
Decydując się na tę nietypową akcję, jej pomysłodawcy chcą nawiązać nić porozumienia między funkcjonariuszami i obywatelami oraz zacieśnić z nimi więzy, nie wykluczając zapewne użycia kajdanek, które zacieśniają najmocniej. Wzorują się przy tym na służbach porządkowych innych krajów, np. policji brytyjskiej lub amerykańskiej, które takie dewizy już mają. Inicjatywa mundurowych spotkała się z natychmiastowym odzewem, nie zawsze zgodnym z ich intencjami, gdyż nadesłano też propozycje w stylu „łączy nas mandat”, „łączy nas pałka”, „bo jak nie my, to kto?”, „Primum non nocere”, a nawet „Bijące serce PiS”. 

Według ekspertów z branży reklamowej publiczny konkurs to ryzykowny pomysł, ponieważ ogłaszający go komunikują społeczeństwu: „Nie mamy pomysłu na siebie”. Tak przynajmniej uważa Marcin Michalski, członek zarządu Cube Group, sugerując KGP, że powinna sama przekazać swoje wartości, którymi kieruje się w codziennej pracy, a nie prosić obcych ludzi o ich wymyślenie.

A może powołać wspólną komisję policyjno-obywatelską i razem coś wymyślić? Np. „Połączą nas wspólne cele”. Choć te „cele” też nie brzmią jednoznacznie.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
antek 178.43.95.73 29.06.2016

Gdzie pies,tam wścieklizna...

Sonda
Co myślisz o banerach antyaborcyjnych pojawiających się w przestrzeni miejskiej?
  • Są szokujące i takie powinny być reklamy prezentowane publicznie
  • Popieram ruch antyaborcyjny, ale takie wystawy powinny się pojawiać tylko w galerii
  • Tak wstrząsające reklamy nigdy nie powinny być eksponowane na ulicach
  • Nie mam zdania
nr 38/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium